fbpx
-4 C
Olsztyn
piątek, 1 grudnia, 2023
reklama
reklama

25-latek skazany na trzy miesiące aresztu za przemoc wobec matki

Iława25-latek skazany na trzy miesiące aresztu za przemoc wobec matki

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz funkcjonariuszy lokalnej policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące sprawcy przemocy domowej. Młody 25-letni mężczyzna brutalnie traktował swoją matkę – szarpał ją za włosy, wyzywał i gryzł. Chuligana natychmiast zatrzymano, a za swoje zachowanie mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć teraz przed sądem.

reklama

Policjanci z Iławy zostali poinformowani o awanturze domowej. Jak się okazało 25-latek, będąc pod znacznym działaniem alkoholu, awanturował się na mieście. Matka postanowiła odwieźć go do domu, ale tam sytuacja tylko się zaogniła. Sprawca zachowywał się tak agresywnie wobec swojej rodzicielki, że ta musiała wezwać pomoc. Chwilę po zdarzeniu mężczyzna oddalił się, ale za chwilę wrócił, co skończyło się jego zatrzymaniem.

Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem: 17-latek z marihuaną

Funkcjonariusze ustalili, że nie było to pierwsze tego typu zachowanie mężczyzny. Już od jakiegoś czasu znęcał się on nad swoją matką – wyzywał ją, bił, niszczył sprzęt domowy, a nawet popychał i bił pięściami po głowie. Kobieta, mając już dość takiego traktowania, zwróciła się o pomoc do policji.

reklama

Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec sprawcy przemocy domowej najbardziej dotkliwego środka zapobiegawczy – tymczasowego aresztu. Młody mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi więc za kratkami.

Warto przypomnieć, że za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym albo przemijającym stosunku zależności kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama
Włamanie z apetytem: 34-letni rabuś z Olsztyna zatrzymany w piekarni

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Tlenek węgla – cichy zabójca w naszych domach. Jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę przed zatruciem czadem?

Przedszkolaki z „Zielonej Żyrafy” odkrywają tajniki pracy policjantów: wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Iławie