27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Jak policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

OlsztynJak policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Kamil Wiśniewski to osoba, która nie jest obca mieszkańcom Olsztynka. Sierżant już nie raz udowodnił, że jest oddany swojej służbie całą dobę. Niedawno znowu było o nim głośno – tym razem udało mu się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę, który wcześniej doprowadził do kolizji.

reklama

Do zdarzenia doszło wieczorem 13 września 2023 roku. Wiśniewski w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z gminnych dróg hyundaia, który nie trzymał toru jazdy. W pewnym momencie kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Sierżant Kamil Wiśniewski interweniował natychmiast.

Unoszący się alkohol w powietrzu nie pozostawił żadnych wątpliwości, że kierujący był nietrzeźwy. Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki do auta i powiadomił o sytuacji swoich kolegów z Olsztynka. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że 64-letni kierujący hyundaiem był pijany – miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

reklama

Teraz mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Sierżant Kamil Wiśniewski na co dzień pełni służbę w Ogniwie Prewencji Komisariatu Policji w Olsztynku i już nie raz udowodnił, że jest niezwykle czujny i oddany swojej służbie. W przeszłości zatrzymał między innymi kierującego z sądowym zakazem prowadzenia aut oraz osobę, która zniszczyła trzy samochody na terenie gminy Olsztynek.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nol_boss
18 września 2023 11:17

Nie wiem o co tyle krzyku zwykła psia morda nic więcej.

Polecane
Ogłoszenia