14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Młody mieszkaniec Olsztyna zatrzymany za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia

OlsztynMłody mieszkaniec Olsztyna zatrzymany za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat...

Policja z Olsztyna zatrzymała 20-letniego mieszkańca powiatu, który jest podejrzany o posiadanie narkotyków. Dzięki skutecznemu wsparciu ze strony policjantów z Dobrego Miasta udało się odkryć i zabezpieczyć łącznie niemal 150 gramów nielegalnych substancji. Młodemu mężczyźnie, który już usłyszał zarzuty, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zatrzymanie nastąpiło w poniedziałek (11.09.2023 r.) podczas kontroli drogowej na jednej z ulic w Olsztynie. Policjanci z wydziału zabezpieczenia miasta zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. W trakcie tej czynności jeden z pasażerów zaczął się nerwowo zachowywać, co natychmiast zwróciło uwagę stróżów prawa. Mężczyzna usiłował uciec, lecz jego próba została szybko udaremniona przez funkcjonariuszy.

W toku dalszych czynności policjanci znaleźli u 20-latka woreczki foliowe z zawartością zabronionych substancji. Wstępne badania wskazały, że mogły to być marihuana, tabletki MDMA i mefedron.

reklama

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu w Dobrym Mieście odnaleźli miejsce, w którym mężczyzna przechowywał narkotyki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono ponad 150 gramów substancji zabronionych, w tym: marihuany, metamfetaminy, mefedronu oraz tabletek MDMA.

Po przeanalizowaniu zgromadzonych dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Postanowiono zastosować środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie przedstawia zabezpieczone narkotyki

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia