23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Poszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym

IławaPoszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym

Policja, realizując swoje codzienne obowiązki, systematycznie sprawdza m.in. miejsca pobytu tych, którzy są poszukiwani. Przy dzisiejszych możliwościach technicznych złapanie takich osób przez służby, to kwestia czasu. Należy pamiętać, że pomaganie przestępcy w uniknięciu zasądzonej kary, również podlega odpowiedzialności karnej. Za ukrywanie poszukiwanej osoby, można trafić za kratki nawet na 5 lat.

reklama

Podczas minionych dni funkcjonariusze okazali się szczególnie skuteczni. Minioną środę (13.09.2023 r.) rozpoczęli od zatrzymania w Suszu poszukiwanego 26-latka. Otrzymawszy niezbędne informacje, udali się do wskazanego miejsca, gdzie mężczyzna rzeczywiście się znajdował. Policjanci poinformowali poszukiwanego, że za uchylanie się od zapłacenia grzywny, będzie w trybie natychmiastowym przetransportowany do więzienia na 10 dni. Mężczyzna jednak szybko zdołał znaleźć wymagane pieniądze i opłacić swoje zaległości, dzięki czemu uniknął aresztu.

Jeszcze tego samego dnia, po ustaleniu miejsca pobytu przez dzielnicowego, doszło do podobnego zatrzymania. Poszukiwany 35-latek także „zapomniał” zapłacić grzywny, za co groziło mu więzienie. Również i w tym przypadku zaległa kara została natychmiast opłacona, a mężczyzna uwolniony.

reklama

Do trzeciego zatrzymania z powodu grzywny doszło na jednej z ulic w Lubawie. Tam zatrzymany został 23-latek. Młody mężczyzna nie opłacił zasądzonej kary, która została zamieniona na 4 dni pozbawienia wolności. Podobnie jak dwaj poprzedni zatrzymani, zdecydował się na błyskawiczne opłacenie zaległości, co pozwoliło mu uniknąć aresztu.

Kolejnego dnia, kilka minut po godzinie 6:00, został zatrzymany mężczyzna poszukiwany listem gończym. Policja od dłuższego czasu pracowała nad ustaleniem miejsca jego pobytu, wypytując o to rodzinę i znajomych. Gdy ustalili, że 40-latek może przebywać w Iławie, natychmiast się tam udali. Poszukiwany został zatrzymany, a w więzieniu spędzi 59 dni.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia