27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Interwencje drogowe policji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

OlsztynInterwencje drogowe policji w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

W ostatnim tygodniu olsztyńscy policjanci musieli interweniować po dwóch kolizjach drogowych. Sprawca jednego z wypadków, 33-letni kierowca mazdy, nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

reklama

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Towarowej z ul. Dworcową. Kierowca mazdy, nie respektując zasad pierwszeństwa, doprowadził do zderzenia z hyundaiem. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu, przebadali obu kierowców pod kątem zawartości alkoholu – wyniki były negatywne.

W toku dalszych ustaleń okazało się, że 33-latek kierujący mazdą nie miał prawa uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie zdarzenia drogowego będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Za brak prawa jazdy grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

Tego samego dnia na drodze krajowej nr 16, w pobliżu miejscowości Łęgajny miało miejsce kolejne zdarzenie. 40-letni kierowca ciężarówki marki DAF, nie zachowując należytej ostrożności, najechał na tył osobowej skody. Na szczęście nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Niestety, w wyniku zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych i paliwa na jezdnię, co na pewien czas utrudniło w tym miejscu ruch drogowy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 40-latek otrzymał mandat w wysokości 1100 złotych.

Wypadki te są przykładem na to, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego i posiadanie odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdami. Pamiętajmy – bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia