fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat kętrzyński: policja dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły

MrągowoPowiat kętrzyński: policja dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły

Pierwszy dzwonek w szkołach rozbrzmiał na początku września, zwiastując koniec wakacji i powrót dzieci do placówek oświatowych. Policjanci z Kętrzyna czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych i przypominają kierowcom o szczególnej ostrożności w rejonie szkół i przejść dla pieszych.

reklama

Bezpieczna droga do szkoły

Dbając o najmłodszych, kętrzyńscy funkcjonariusze przygotowali specjalne czynności w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”, którego celem jest ochrona dzieci, szczególnie tych najmniej doświadczonych uczestników ruchu drogowego. Akcja policji skierowana jest również do kierowców, podczas której przypominają wszystkim zmotoryzowanym, jak ważna jest wzmożona koncentracja i czujność w rejonach szkół, szczególnie na początku roku szkolnego.

Szkoły i przedszkola pod specjalnym nadzorem

W pierwszych tygodniach września policjanci skoncentrują swoje działania na zapewnieniu bezpieczeństwa w okolicach szkół i przedszkoli. Będą nadzorować przejścia dla pieszych, kontrolować stan techniczny i wyposażenie pojazdów szkolnych, sprawdzać stan trzeźwości kierowców, a także zwracać uwagę na sposób przewożenia dzieci przez rodziców. Nie zabraknie też informacji o obowiązku używania pasów bezpieczeństwa.

reklama
Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego: akcja Road Safety Days dotarła do szkół i przedszkoli w powiecie iławskim

Przestrzeganie przepisów – klucz do bezpieczeństwa

Policja przypomina również o stosowaniu się do zapisów norm prawnych. Zgodnie z nimi każde dziecko w wieku do 7 lat może się poruszać po drodze publicznej tylko pod opieką. Przewożenie dzieci również powinno odbywać się w sposób zgodny z zasadami. Ważne jest także, by dzieci korzystały z pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, ale z zachowaniem szczególnej ostrożności. Policjanci przypominają też, że podczas przechodzenia przez przejście nie można korzystać z telefonu komórkowego ani innego urządzenia elektronicznego.

Działania policji są skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Celem jest nie tylko ochrona, ale również edukacja dzieci i dorosłych. Zapewnianie bezpieczeństwa na drodze to zadanie dla nas wszystkich.

reklama
Nietrzeźwe kobiety opiekowały się dziećmi. Teraz odpowiedzą przed sądem

źródło: KPP Mrągowo

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Policjanci drogówki uratowali tonącego mężczyznę

Policjanci drogówki uratowali tonącego mężczyznę