-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Ełku

EłkPremier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Ełku

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w najbliższy piątek z mieszkańcami Ełku, jak ogłoszono w wydarzeniu na Facebooku pod hasłem “Porozmawiajmy o naszej wspólnej przyszłości!”. Miejsce spotkania to Hotel Rydzewski przy ul. Armii Krajowej 32, a początek zaplanowano na godzinę 18.

reklama

Wizja Polski według premiera Morawieckiego

Mateusz Morawiecki, który niedawno opublikował podcast na temat przyszłości Polski, wyraził swoje spojrzenie na różnice pomiędzy obecnym rządem PiS a epoką rządów Donalda Tuska. Premier kontrastuje te dwie perspektywy, podkreślając, że podczas ośmiu lat rządów PiS, płaca minimalna wzrosła ponad dwukrotnie.

Polska przeszłości a Polska przyszłości

W swoim podcaście szef rządu mówi, że Polska przeszłości to kraj, który zapomniał o swoich bohaterach i cechowała go “pedagogika wstydu”. Z kolei Polska przyszłości to według niego państwo oparte na “pedagogice dumy”. Morawiecki zaznacza, że tylko z podniesionym czołem możemy patrzeć przed siebie.

reklama

“Polska jest jedna i zmienia się na lepsze”

Premier wykorzystuje też okazję, by podkreślić pozytywne zmiany, jakie zaszły w Polsce podczas ostatnich ośmiu lat. Mówi o tym, że liczba aktywnych zawodowo Polaków przekroczyła 17 milionów, a przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 90 procent. “Polska przeszłości to niska płaca minimalna, głodowa stawka godzinowa i wysokie bezrobocie. Polska przyszłości to państwo dobrobytu, tygrys Europy Środkowo-Wschodniej” – zaznacza Mateusz Morawiecki.

* Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
User9
12 września 2023 12:45

Zapytajcie czy wie ile chleb kosztuje.

Olsztynianin
12 września 2023 13:28

Skąd morawiecki przywiózł statystów do zdjęć, nikt normalny nie chciał by zdjęcia z tym zakłamanym fałszywym kimś

Polecane
Ogłoszenia