fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany

OlsztynNowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany

Nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie ma zostać dr hab. Bogdan Włodarczyk, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Decyzję tę podjął rektor UWM po tym, jak trzykrotnie ogłaszany konkurs nie wyłonił kandydata na to stanowisko.

reklama

Kim jest dr hab. Bogdan Włodarczyk?

Włodarczyk to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie i licencjonowany makler papierów wartościowych. Jest również dyplomowanym pracownikiem bankowym i specjalistą bankowym. Jego kariera zawodowa i naukowa związane są przede wszystkim z praktyką gospodarczą. Pełnił różne funkcje menadżerskie w bankach, od dyrektora oddziału po dyrektora makroregionu, skupiając się głównie na współpracy z przedsiębiorcami oraz klientami indywidualnymi. Jest również autorem licznych publikacji naukowych z dziedziny ekonomii i finansów.

Historia zatrudnienia

Włodarczyk jest związany z UWM w Olsztynie od kilku lat, gdzie pełnił funkcje adiunkta i profesora nadzwyczajnego. Był również dyrektorem Akademii Biznesu UWM i kierownikiem katedry na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

reklama
Uwaga, bakterie w wodzie! Sanepid potwierdza zagrożenie na Warmii i Mazurach

Przed dołączeniem do akademickiego świata, Włodarczyk pracował w PKO Bank Polski S.A., gdzie zarządzał zespołami w różnych jednostkach organizacyjnych i brał udział w decyzjach kredytowych na znaczące sumy.

Co dalej?

Powierzenie stanowiska dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego osobie o takim doświadczeniu w zarządzaniu i finansach może świadczyć o nowym kierunku, w jakim zamierza podążać placówka. Czy jednak kompetencje z dziedziny ekonomii i zarządzania okażą się skuteczne w prowadzeniu instytucji medycznej? To pytanie, na które odpowiedź poznamy zapewne w najbliższych miesiącach.

reklama

źródło: Debata

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
11 września 2023 21:02

Kumpel “Pinokia”?

Polecane
Ogłoszenia

Zagrożenie bakteryjne na Mazurach. Szpital wprowadza zakaz odwiedzin

W Olsztynie powstanie nowy szpital? Koszt inwestycji to 300 mln zł
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?