21 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany

OlsztynNowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany

Nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie ma zostać dr hab. Bogdan Włodarczyk, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM) z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Decyzję tę podjął rektor UWM po tym, jak trzykrotnie ogłaszany konkurs nie wyłonił kandydata na to stanowisko.

reklama

Kim jest dr hab. Bogdan Włodarczyk?

Włodarczyk to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie i licencjonowany makler papierów wartościowych. Jest również dyplomowanym pracownikiem bankowym i specjalistą bankowym. Jego kariera zawodowa i naukowa związane są przede wszystkim z praktyką gospodarczą. Pełnił różne funkcje menadżerskie w bankach, od dyrektora oddziału po dyrektora makroregionu, skupiając się głównie na współpracy z przedsiębiorcami oraz klientami indywidualnymi. Jest również autorem licznych publikacji naukowych z dziedziny ekonomii i finansów.

Historia zatrudnienia

Włodarczyk jest związany z UWM w Olsztynie od kilku lat, gdzie pełnił funkcje adiunkta i profesora nadzwyczajnego. Był również dyrektorem Akademii Biznesu UWM i kierownikiem katedry na Wydziale Nauk Ekonomicznych.

reklama

Przed dołączeniem do akademickiego świata, Włodarczyk pracował w PKO Bank Polski S.A., gdzie zarządzał zespołami w różnych jednostkach organizacyjnych i brał udział w decyzjach kredytowych na znaczące sumy.

Co dalej?

Powierzenie stanowiska dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego osobie o takim doświadczeniu w zarządzaniu i finansach może świadczyć o nowym kierunku, w jakim zamierza podążać placówka. Czy jednak kompetencje z dziedziny ekonomii i zarządzania okażą się skuteczne w prowadzeniu instytucji medycznej? To pytanie, na które odpowiedź poznamy zapewne w najbliższych miesiącach.

źródło: Debata

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
11 września 2023 21:02

Kumpel “Pinokia”?

Polecane