18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Catering dietetyczny- jak wiele zmienił w moim życiu?

Materiał partneraCatering dietetyczny- jak wiele zmienił w moim życiu?

Dieta pudełkowa- czy to rozwiązanie jedynie dla celebrytów? O cateringu dietetycznym dowiedziałam się dość niedawno od bliskiej mi osoby. Było to w momencie, kiedy miałam problemy zdrowotne i rzeczywiście dotarłam do punktu, w którym musiałam się pogodzić z tym, że będę musiała całkowicie zmienić mój dotychczasowy sposób odżywiania się. Catering dietetyczny bardzo mi w tym pomógł, gdyż wówczas- naprawdę nie wiedziałam od czego mam zacząć. Co jest dobre, a co mi szkodzi. Korzystanie z możliwości zamówienia gotowych posiłków w ramach wybranej diety to był strzał w dziesiątkę. To też przede wszystkim szansa dla każdego na to, aby nawiązać zdrową relację z jedzeniem. Jeśli u mnie się sprawdził- jestem przekonana, że u innych też okaże się świetną opcją.

reklama

W jaki sposób nagle znacząco ograniczyć cukier w diecie?

Duże ilości spożywanego cukru doprowadziły u mnie do problemów zdrowotnych. Konieczne okazało się więc w moim przypadku przejście na detoks cukrowy oraz wcielenie w życie diety, w której znalazłyby się dania o niskim indeksie glikemicznym. Już samo ograniczenie cukru w pierwszym okresie spowodowało u mnie spadek nastroju, złe samopoczucie, ciągły głód. Naprawdę myślałam, że nie uda mi się wytrwać. Dodatkowo zaczęłam czytać o tym, jak powinnam układać mój jadłospis, co wybierać, a co ograniczać i także w tym przypadku poczułam, że nie dam rady. Sprawdzanie każdego produktu było czasochłonne. Nie mam ani czasu na wymyślne dania ani też nie mam kiedy dokształcać się z dietetyki. Wówczas znajoma powiedziała, że przecież nie muszę wszystkiego robić sama- ona zamawia dla siebie fit catering w wersji odchudzającej i jest z niego bardzo zadowolona, gdyż dba o dietę jednocześnie oszczędzając czas. I tak znalazłam dietę niskoglikemiczną w ramach Dietific- to dieta pudełkowa Olsztyn, na której jestem obecnie, która jest fenomenalna i która pozwoliła mi osiągnąć równowagę. Obecnie korzystam z niej regularnie widząc znaczną poprawę samopoczucia, zgrabniejszą sylwetkę, a przede wszystkim- czuje się znacznie zdrowsza.

Co wyróżnia tę dietę?

Ten wariant to dieta pudełkowa, w której przede wszystkim kluczowe jest utrzymanie odpowiedniej glikemii po posiłku. Jednocześnie, jest to zdrowy, zrównoważony jadłospis, dzięki któremu zawsze czuje się syta i nigdy nie brakuje mi energii do działania. Co najistotniejsze- fit catering pozwolił mi pozbyć się ciągłym skoków i wahań poziomu cukru we krwi, które bardzo mocno odbijały się na moim samopoczuciu. Dieta zakłada znacznie ograniczenie cukrów prostych. Co istotne, dieta pozwoliła mi też lepiej kontrolować moją wagę, a nawet zrzucić kilka kilogramów w dłuższym dystansie czasu. Było to dla mnie zaskakujące, ale lepiej poczułam się we własnej skórze. Przede wszystkim bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na ten krok. Na początku myślałam, że nie jest mi to potrzebne, bo przecież wszystko mogę zrobić sama. Teraz wiem, że brak czasu nie pozwoliłby mi uzyskać tak dobrego efektu, jaki osiągnęłam dzięki temu cateringowi. A lepsze samopoczucie to więcej motywacji do tego, aby jeszcze lepiej dbać o siebie- o swoją kondycję, wygląd i rozwijanie swoich zainteresowań. Dobrze jest więc czasem skorzystać ze sprytnych rozwiązań i czyjejś wiedzy po to, aby ułatwić sobie życie.

reklama

W jaki sposób można zamówić dietę? To bardzo proste! Zrobisz to w kilku krokach

Wchodząc na stronę Dietific możemy znaleźć wiele ciekawych wariantów jadłospisów, które pozwolą nam zrealizować interesujący nas cel. Dieta pudełkowa jest też komponowana na wybraną przez nas liczbę kalorii. Żeby mieć pewność, że będzie nam dostarczała odpowiedniej ilości kalorii, ale też, że nie będzie ich za dużo- najlepiej jest wcześniej oszacować sobie swoje własne zapotrzebowanie kaloryczne w ciągu dnia. Można to zrobić zestawiając ze sobą swój wiek, wzrost, aktualna wagę oraz podejmowaną aktywność fizyczną. 5 posiłków w ciągu dnia, jakie są oferowane w ramach cateringu to możliwość rozłożenia jedzenia tak, aby nie odczuwać napadów głodu i aby mieć stały przypływ energii. Dietę można zamówić na wybrany przez siebie okres czasu. Potrawy są do nas dostarczane pod wskazany adres, co jest bardzo wygodne.

Podsumowując, fit catering to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale i bardzo zdrowy sposób odżywiania się, który może przyczynić się do zdrowszego trybu życia i może pomóc przy różnego rodzaju chorobach i przypadłościach. To bardzo ważne, gdyż nieodpowiednie żywienie może bardzo mocno odbijać się na naszym samopoczuciu. Z własnego doświadczenia wiem, że to też dobre rozwiązanie dla osób, które dużo pracują i które chciałyby o siebie zadbać, ale ilość wolnego czasu, jaką maja do dyspozycji im na to nie pozwala. Nie trzeba nawet umieć gotować ani codziennie robić zdrowych zakupów w markecie- w ramach diety pudełkowej wszystko mamy zapewnione, możemy jeść jednocześnie zdrowo jak i smacznie. To sprawia, że taka dieta nie jest kolejnym wyrzeczeniem, a raczej jest przyjemnością. Dzięki takiemu podejściu taki sposób odżywiania się może wejść nam w nawyk, co jest bardzo pożądane.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane