23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Znany ciucholand znika z centrum Olsztyna. Ratusz podjął decyzję

OlsztynZnany ciucholand znika z centrum Olsztyna. Ratusz podjął decyzję

Władze Olsztyna postanowiły zrobić porządek z działką przy ulicy Mochnackiego 8, zlokalizowaną w centrum miasta. Przez lata budynek służył różnym celom: najpierw jako salon samochodowy, potem jako ciucholand. Teraz pawilon zostanie wyburzony, a miejsce, na którym stał, doczeka się nowego zagospodarowania.

reklama

Miasto, będące właścicielem pawilonu oraz działki, rozpisało przetarg na jego wyburzenie. Oferty wpłynęły od siedmiu firm z różnych części kraju, a ich wartość wahająca się między 76 tysiącami a niemal 200 tysiącami złotych, świadczy o dużym zainteresowaniu przedsięwzięciem.

Jednak nie tylko wyburzenie pawilonu jest ważne. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, władze miasta pracują już nad nowym planem zagospodarowania tej części miasta. “Chcemy, by powstała tam kamienica, która będzie pasować swoim wyglądem do sąsiadujących zabytkowych budynków. Stworzy to harmonijną pierzeję,” mówi prezydent dla Gazety Wyborczej.

reklama

Ostateczna decyzja co do przeznaczenia działki zostanie podjęta po uchwaleniu nowego planu zagospodarowania. Następnie grunt zostanie wystawiony na sprzedaż. “Jestem przekonany, że biorąc pod uwagę atrakcyjność tego miejsca, nie będziemy mieli problemów ze sprzedażą tej nieruchomości,” zapowiada Piotr Grzymowicz. Sprzedaż ma nastąpić pod koniec bieżącego roku.

Projekt wywołał sporo emocji wśród mieszkańców, ale również ciekawość odnośnie tego, co uda się osiągnąć. Jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów w mieście ma szansę na nowe życie, i to w otoczeniu zabytkowej architektury. To wydarzenie niewątpliwie wpisze się w kolejny rozdział historii Olsztyna.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
8 września 2023 18:12

Wreszcie krok w dobrym kierunku olsztyńskiego ratusza

Taka prawda
10 września 2023 20:03

Wszędzie betony.

Polecane