7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Owiany złą sławą budynek przy ul. Knosały zostanie wystawiony na sprzedaż

OlsztynOwiany złą sławą budynek przy ul. Knosały zostanie wystawiony na sprzedaż

To należący do Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych dom. Do budynku mieszczącego się przy ul. Knosały 9 wkroczyła ekipa sprzątająca.

reklama

Przez wiele lat lokale zamieszkiwali tam m.in. Romowie. Co stało się z lokatorami? Jakie plany co do budynku ma ZLiBK?

Owiany złą sławą budynek przy ul. Knosały zostanie wystawiony na sprzedaż nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

Znajdujący się na Podgrodziu, w pobliżu Starego Miasta budynek przez wiele lat zamieszkiwały potrzebujące rodziny. Aby wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego rozpatrzony został pozytywnie, ubiegające się o nie osoby muszą mieszkać w Olsztynie przez co najmniej 10 lat i mieć odpowiednio niski dochód.

reklama

W 2020 było to 2160 zł brutto w gospodarstwach jednoosobowych. W wieloosobowych dochód nie powinien przekraczać 1800 zł brutto na osobę. Zarząd Lokali i Budynków Komunalnych zastrzega sobie także prawo do eksmisji lokatorów, którzy nie wywiązują się z zawartej umowy.

Owiany złą sławą budynek przy ul. Knosały zostanie wystawiony na sprzedaż nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

Wszystko wskazuje jednak na to, że mieszkający w budynku przy ul. Knosały 9 odeszli stamtąd bez nie robiąc problemów. “Uprzejmie informuję, że wszyscy lokatorzy przedmiotowego budynku przeprowadzili się do innych lokali, opuścili lokale dotychczas zajmowane oraz przekazali je do dyspozycji administratora. Od dnia 17 października 2022 r. przedmiotowy budynek jest pustostanem” – przekazał nam Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie.

Jakie są dalsze plany dla opuszczonego budynku? Dyrektor ZLiBK informuje, że budynek przeznaczony został “do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego”. Od nowego nabywcy zależy, co stanie się z domem przy ul. Knosały 9.

reklama

Zobacz: Wynajem osuszaczy Olsztyn – osuszacze powietrza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Co to znaczy...
21 października 2022 12:25

…”wszyscy lokatorzy przedmiotowego budynku przeprowadzili się do innych lokali”? Czyli zrujnowali jedną kamienicę i w nagrodę dostali inne mieszkania, czy wzięli kredyty na zakup własnych lub kupili je za gotówkę? Czy zdając mieszkania doprowadzili je do stanu pierwotnego zgodnie z umową? Dlaczego dziennikarz nie pociągnął tematu dalej i nie dopytał Karpowicza o najważniejsze szczegóły? Brak odwagi ,czy talentu do dziennikarstwa śledczego?

Przemas
21 października 2022 20:26

ale miazga…

Polecane
Ogłoszenia