19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Ukradli tory, bo mieli naprawić torowisko, z którego zabrali rok temu… szyny

EłkUkradli tory, bo mieli naprawić torowisko, z którego zabrali rok temu... szyny

Policjanci z Ełku zakończyli śledztwo, które prowadziło do zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu augustowskiego. Mężczyźni są oskarżeni o kradzież elementów z nieużywanego, ale historycznego torowiska kolejowego. Wartość ukradzionego mienia przekracza 139 tysięcy złotych. Co więcej, okazało się, że zatrzymani mieli na celu użyć skradzionych teraz torów do naprawienia innego torowiska, z którego również ukradli podobne elementy rok wcześniej.

reklama

Sprawa kradzieży w powiecie ełckim ujrzała światło dzienne w ubiegłym tygodniu, kiedy informacja dotarła do miejscowej policji. Śledczy niezwłocznie przystąpili do działania, zaczynając od ustalenia okoliczności tego zdarzenia. W krótkim czasie zidentyfikowali dwóch potencjalnych sprawców, 32- i 29-latka z powiatu augustowskiego.

Po ich zatrzymaniu, okazało się, że cała operacja była starannie zaplanowana. Mężczyźni wyposażyli się w niezbędny sprzęt do demontażu i transportu ukradzionego mienia. Ironią losu jest to, że skradzione elementy miały posłużyć do naprawy innego torowiska, z którego również dokonali kradzieży rok wcześniej.

reklama

Ustalenia policji wskazują, że obaj mężczyźni mogą być związani z innymi podobnymi czynami. Obecnie trwają dalsze czynności i analizy w tej sprawie, a zatrzymani zostali objęci dozorami policyjnymi.

Policja zwraca uwagę, że kradzież elementów z torowisk kolejowych, zwłaszcza o wartości historycznej, to nie tylko przestępstwo majątkowe, ale i naruszenie dziedzictwa kulturowego regionu. W tym kontekście, zatrzymania te można uznać za ważny krok w walce z tego typu przestępczością.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane