9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Poważny wypadek na drodze krajowej. Jedna osoba ranna

PiszPoważny wypadek na drodze krajowej. Jedna osoba ranna

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu poważnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce na zakręcie nieopodal Rucian-Nidy w kierunku Pisza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną mógł być manewr naczepy ciężarówki, która prawdopodobnie zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżający samochód osobowy marki Dacia. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód osobowy wpadł w poślizg, zjechał do rowu i dachował. Kierująca nim kobieta została przewieziona do szpitala. Niedługo po tym zdarzeniu, na tym samym odcinku drogi doszło do kolejnego wypadku.

reklama

Wypadek na trasie Ruciane-Nida – Pisz

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się we wtorek (29.08.2023 r.), o godzinie 9.00 na drodze krajowej numer 58. Pierwsze informacje z miejsca wypadku mówiły o samochodzie osobowym, który dachował, a kierująca nim kobieta była ranna. Jak się okazało na miejscu, w wypadku brały udział dwa pojazdy: osobowa Dacia Sandero i ciężarowy Man z naczepą. Policjanci ustalili wstępnie, że naczepa ciężarówki jadącej od strony Pisza prawdopodobnie zjechała na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do kolizji z nadjeżdżającą samochodem osobowym.

Zderzenie z ciężarówką, dachowanie i hospitalizacja

W wyniku tej kolizji Dacia wpadła w poślizg, a następnie zjechała do rowu, gdzie doszło do dachowania. Za kierownicą osobowego pojazdu była 38-letnia mieszkanka Rucianego – Nidy. Kobieta była w pojeździe sama. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa została ona przetransportowana do szpitala.

reklama

Niebezpieczny zakręt

W tym samym miejscu dosłownie kilka minut później doszło do kolejnego zdarzenia. Karetka pogotowia, która jechała na miejsce wypadku, omijając tworzącą się już kolumnę pojazdów w korku, zderzyła się z ciężarówką biorącą udział w pierwotnym wypadku. W tym drugim zdarzeniu, na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Prace na miejscu zdarzenia

Całe zdarzenie spowodowało, że droga krajowa była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci przeprowadzali oględziny, zbierali informacje, wyjaśniali przyczyny i okoliczności obu zdarzeń. Przeprowadzono również badania alkomatem, stwierdzając trzeźwość wszystkich kierowców biorących udział w zdarzeniach. Przypadek ten pokazuje, jak ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu na drodze, szczególnie przy manewrach ciężarówkami i innymi dużymi pojazdami. Incydent jest obecnie poddany dalszej analizie przez służby drogowe, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia