fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem: jak skorzystać?

OstródaBezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem: jak skorzystać?

Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem? Właśnie to oferują różne podmioty na terenie całej Polski, których celem jest pomoc pokrzywdzonym, od bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych, po pomoc finansową i materialną. Najczęściej są to organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

reklama

Przestępstwo to zawsze trudne wydarzenie dla ofiary. Stąd ważne jest, aby pokrzywdzeni wiedzieli, jakie opcje pomocy mają do swojej dyspozycji.

Możesz otrzymać bezpłatną pomoc

Główną informacją dla osób, które doświadczyły przestępstwa, jest fakt, że mogą one otrzymać bezpłatną pomoc. Opcji jest wiele – od konsultacji prawnych, przez wsparcie psychologiczne, po pokrywanie kosztów rehabilitacji.

reklama

Ochrona praw ofiary

Nieocenioną pomoc można znaleźć u specjalistów, którzy zajmują się ochroną praw ofiary. W ich kompetencje wchodzi doradztwo prawne, które w wielu przypadkach będzie niezbędne.

Niewidzialni bohaterowie: jak działają policyjni wywiadowcy w Olsztynie

Wsparcie materialne

Bardzo ważnym elementem oferowanej pomocy jest wsparcie materialne i finansowe. Może to być pokrywanie kosztów rehabilitacji, ale także pomoc materialna w trudnej sytuacji życiowej ofiary przestępstwa.

reklama

Organizacje pozarządowe w akcji

Działające w Polsce organizacje pozarządowe, które zyskały dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, mogą oferować bezpłatne wsparcie. Wiele z tych organizacji to grupy wyspecjalizowane, które dokładają wszelkich starań, aby pomóc ofiarom przestępstw.

źródło: KPP Ostróda

http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/109655,Jezeli-jestes-osoba-pokrzywdzona-przestepstwem-pamietaj-mozesz-otrzymac-bezplatn.html

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Policjanci drogówki uratowali tonącego mężczyznę
Bez uprawnień za kółkiem - straciła panowanie nad fordem i uderzyła w drzewo