11 C
Olsztyn
niedziela, 19 maja, 2024
reklama

Olsztyński strażak mistrzem Polski

OlsztynOlsztyński strażak mistrzem Polski

6 sierpnia w Kraśniku, malowniczym mieście w województwie lubelskim, był dniem pełnym emocji i rywalizacji. Właśnie tutaj odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w triathlonie na dystansie olimpijskim.

reklama

Zawodnicy musieli sprostać wymagającemu wyzwaniu, które obejmowało: 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu. W zawodach wystartowało 127 zawodników, z czego prawie połowa to strażacy. Zwyciężył funkcjonariusz z olsztyńskiej jednostki.

Złoty strażak: asp. Maciej Wiśniewski

Wśród uczestników wyróżnił się asp. Maciej Wiśniewski z JRG1 KM PSP Olsztyn. Ten niesamowity zawodnik nie tylko zdobył tytuł Mistrza Polski Strażaków z imponującym czasem 1h 59 min 30 s, ale także uplasował się na II miejscu w kategorii OPEN podczas X edycji „Triathlon Kraśnik 2023”.

reklama

Nieustające osiągnięcia

To nie jest pierwszy sukces Wiśniewskiego. Już w 2021 roku triumfował na tych samych mistrzostwach w Kraśniku. W maju 2022 roku zdobył tytuł mistrza świata strażaków w kategorii 20-29 lat w Lizbonie oraz został Wicemistrzem Europy w kategorii M20-24 w Olsztynie. Jego nieustająca passa trwała i pozwoliła mu zdobyć tytuł Mistrza Świata w listopadzie 2022 roku w Abu Dhabi i Wicemistrza Świata na dystansie długim triathlonu w maju 2023 roku na Ibizie.

źródło: PSP Olsztyn, st. kpt. Kamil Kulas, fot. asp. Maciej Wiśniewski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia