Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Olsztyński Strażak mistrzem świata

OlsztynOlsztyński Strażak mistrzem świata

Maciej Wiśniewski, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w KM PSP w Olsztynie wygrał mistrzostwa świata w Triathlonie, które odbywały się w Abu Zabi w stolicy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W kategorii wiekowej M20-24 mł. asp. Maciej Wiśniewski jako pierwszy ukończył zawody, uzyskują łączny czas i tym samym ustanawiając nowy rekord życiowy na dystansie olimpijskim (40 km na rowerze, 1,5 km pływania i 10 km biegu). Warto dodać, że w kategorii open zajął 7 miejsce i był 2 Polakiem reprezentujący nasz kraj na tych mistrzostwach.

W swoim wpisie na portalu społecznościowym napisał: „Udało się, jestem MISTRZEM ŚWIATA, bez wielu ludzi to by się nie udało… Jestem im niezmiernie wdzięczny za to wszystko, co zrobili, żeby ten wyjazd doszedł do skutku, oprócz podziękowań tak mogłem się odwdzięczyć. O samym starcie jak trochę emocje opadną”.