fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dramat na drodze: nastolatek potrącony na drodze w Tuszewie

IławaDramat na drodze: nastolatek potrącony na drodze w Tuszewie

Okres wakacyjny to czas intensywnego korzystania z rowerów przez dorosłych, dzieci i młodzież. Niestety, to również czas, kiedy dochodzi do wielu wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Iławscy funkcjonariusze prowadzą śledztwo w sprawie potrącenia młodego rowerzysty, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 541 w miejscowości Tuszewo.

reklama

Rowerzyści na drogach
Rowerzyści, niezależnie od wieku, stanowią jedną z najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo grup użytkowników naszych dróg. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy na drogach pojawia się znacznie więcej dwukołowych pojazdów, dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

Wypadek w Tuszewie

Jednym z bardziej dramatycznych zdarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie, było potrącenie nastoletniego rowerzysty w miejscowości Tuszewo na drodze wojewódzkiej nr 541. Policjanci z Iławy prowadzą w tej sprawie śledztwo.

reklama
Młody mieszkaniec Olsztyna zatrzymany za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dlaczego nastąpił wypadek?

Chociaż szczegóły tego zdarzenia są jeszcze badane, już teraz należy podkreślić wagę zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza w okolicy miejsc, gdzie poruszają się dzieci i młodzież. Różne czynniki mogą przyczynić się do takich tragicznych zdarzeń, najczęściej są to jednak brak doświadczenia młodych rowerzystów oraz niedostateczna ostrożność kierowców samochodów.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
St. post. Paweł Łukaszuk zdobywa brąz w prestiżowych zawodach
Tytoniowy przestępca zatrzymany. Jego działania przyniosły duże straty