28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

10-letni Timi nie spotka się już z kolegami. Utonął przy strzeżonej plaży

Ostróda10-letni Timi nie spotka się już z kolegami. Utonął przy strzeżonej plaży

W upalne popołudnie 20 sierpnia na jednej z popularnych plaż Warmii i Mazur, nad jeziorem Sajmino, doszło do tragicznego wypadku. 10-letni Timi, który spędzał czas z rówieśnikami i znajomą rodziny, nagle zniknął pod wodą. Pomimo szybkiej reakcji plażowiczów, którzy sformowali “łańcuch życia”, oraz interwencji służb, nie udało się uratować chłopca.

reklama

Wśród świadków tragedii pojawiają się głosy krytyki dotyczące pracy ratowników. Pani Julita, obecna na miejscu, dzieli się swoją relacją, mówiąc, że to plażowicze inicjowali “łańcuch życia”, a ratownicy nie reagowali wystarczająco szybko. Policja potwierdza, że do poszukiwań przyłączyli się również wypoczywający nad wodą.

Społeczność żegna chłopca

Timi był uczniem jednej z ostródzkich szkół podstawowych. W mediach społecznościowych, nie tylko koledzy i nauczyciele, ale też mieszkańcy Ostródy żegnają chłopca. Wielu z nich nie kryje wzruszenia, pisząc poruszające wpisy i wyrazy współczucia dla rodziny. “Byłeś świetnym przyjacielem” – to jeden z wielu komentarzy, które ukazują, jak bardzo ważny był Timi dla temtejszej społeczności.

reklama

Ratownicy odpowiadają na krytykę?

Portal ostrodanews.pl opublikował wiadomość, która trafiła na skrzynkę poczty elektronicznej redakcji. Jej treść to niepodpisane oświadczenie dotyczące pracy ratowników.

Autorzy tekstu wyrażają głębokie współczucie dla rodziny Timiego. Jednocześnie, zgodnie z publikacją, w odpowiedzi na falę negatywnych komentarzy i zarzutów wobec ich działań, postanowili złożyć oficjalne zawiadomienie do prokuratury dotyczące zniesławienia i pomówień.

reklama

W oświadczeniu autorzy podkreślili, że każde działanie i słowo może zostać zweryfikowane – zarówno przez wymiar sprawiedliwości, jak i nagrania z monitoringu. Aby rozwiać wątpliwości i skonfrontować się z niesprawiedliwymi oskarżeniami, przedstawili konkretnie pięć kwestionowanych komentarzy wraz z ich sprostowaniami.

Wedle jednego z wpisów osobą, która wyłowiła chłopca był plażowicz. W odpowiedzi na takie twierdzenie napisano: “Chyba to jeden z najbardziej nieuczciwych wpisów, bo jak ma się czuć ratownik wodny, który to właśnie wyłącznie sam wyciągnął chłopca (potwierdzi to kamera, służby i świadkowie będący przy wyciąganiu) i bezpośrednio przekazał chłopca panu strażakowi, po czym, natychmiast nastąpiła resuscytacja.”

Kończąc autorzy tekstu ponownie podkreślili swoje współczucie dla rodziny chłopca i wezwali do oczekiwania na oficjalne wyniki śledztwa.

Rozpoczęto śledztwo w sprawie tragedii

W związku z tragicznym wypadkiem postępowanie wszczęła ostródzka prokuratura. W ramach dochodzenia, analizie zostanie poddany monitoring z plaży. Przesłuchani zostaną też świadkowie zdarzenia. Śledczy sprawdzą, czy ratownicy postąpili zgodnie z procedurami i można było zapobiec tragedii.

Źródło: se.pl, ostrodanews.pl, fot. wideo RzeczJasna

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane