fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tragedia pod Ostródą: 10-letni chłopiec utonął podczas kąpieli

OstródaTragedia pod Ostródą: 10-letni chłopiec utonął podczas kąpieli

W tragicznych okolicznościach zakończyło się niedzielne popołudnie w powiecie ostródzkim. 10-letni chłopiec utonął podczas kąpieli w jednym z lokalnych akwenów. Mimo wielogodzinnej akcji ratowniczej z udziałem strażaków i nurków, nie udało się uratować dziecka. To kolejne potwierdzenie, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas letnich wypraw na kąpieliska.

reklama

Od chwili otrzymania zgłoszenia do służb ratunkowych, rozpoczęto natychmiastową akcję poszukiwawczą. Mimo poświęcenia i zaangażowania wszystkich uczestników, nie zakończyła się ona sukcesem.

Momenty grozy

Szczegóły zdarzenia są poruszające. 10-letni chłopiec bawił się w wodzie. W pewnym momencie, podczas zabawy, przestał dawać oznaki życia. Od razu rozpoczęto akcję reanimacyjną.

reklama

Nieskuteczna akcja ratunkowa

Pomimo szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczo – ratowniczej, z udziałem strażaków, ratowników WOPR, funkcjonariuszy policji oraz nurków, nie udało się odnaleźć chłopca na czas. O godzinie 16:30 potwierdzono jego zgon.

25-latek skazany na trzy miesiące aresztu za przemoc wobec matki

Zachowaj ostrożność

To tragiczne zdarzenie jest kolejnym smutnym przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas korzystania z kąpielisk, zwłaszcza gdy dotyczy to dzieci. Woda, mimo iż może być źródłem świetnej zabawy, jest też nieobliczalna i niebezpieczna. Niezwykle ważne jest ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
82-letni kierowca na trasie S5 uderzył w barierkę ochronną
Czwartkowe interwencje policyjne na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego