fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową

OlsztynWkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę...

Nadciąga nowa era nauki na Warmii i Mazurach. Innowacyjny projekt przez wiele miesięcy budził zainteresowanie obserwatorów i wielu potencjalnych gości. Inicjatywa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która była poprzedzona masą obiecujących zapowiedzi, wreszcie będzie dostępna dla wszystkich.

reklama

Nowym, innowacyjnym miejscem na mapie Olsztyna jest Kortosfera. To nie tylko kolejne ciekawa lokalizacja w stolicy regionu, ale przede wszystkim idea, która ma za zadanie zbliżyć naukę do ludzi — nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia chcą ją pokazać w zrozumiały i przystępny sposób.

Połączenie tradycji i innowacji

Kortosfera nie będzie jednak serwować nauki w klasycznym tego słowa rozumieniu. Miejsce łączy w sobie różnorodne dziedziny — od rolnictwa, przez fizykę, chemię, po biologię. Wszystko to podane w innowacyjny, angażujący sposób pozwoli każdemu zrozumieć i doświadczyć procesów zachodzących wokół nas.

reklama
Ogromne zainteresowanie akademikami. Ile kosztują w tym roku?

Nowy obiekt oferuje swoim gościom 140 eksponatów, które odkrywają niesamowity, naukowy świat. Każdy z nich będzie można sprawdzić i zobaczyć pod okiem profesjonalnych edukatorów i laborantów.

Niezwykła misja i wizja

Za drzwiami Kortosfery nie czekają tylko pokłady wiedzy. To przestrzeń, w której nauka i pasja łączą się w jedno, tworząc unikalne doświadczenie edukacyjne, które dostępne jest dla wszystkich. Jak podkreśla Mateusz Pikuliński, dyrektor Centrum Innowacji i Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kluczem do osiągnięcia prawdziwej, otwartej i dostępnej dla każdego edukacji jest zaangażowanie odwiedzających, na które liczą inicjatorzy projektu.

reklama

Kortosfera czeka na gości

Kilka dni dzieli nas od oficjalnego otwarcia Kortosfery — nowoczesnego centrum nauki i kultury, które ma stać się jednym z głównych punktów na mapie edukacyjnej kraju. Wielkie otwarcie zaplanowane jest na 1 września. Obiekt można odwiedzać w dni powszednie od godz. od 9 do 19, a w weekendy od godz. 10 do 18

Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?

Zakup biletów możliwy jest od 24 sierpnia. Można je nabyć online, korzystając z oficjalnej strony Kortosfery. Wejściówki będą także dostępne na miejscu – w punkcie kasowym lub biletomacie.

źródło: UWM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci

Ogromne zainteresowanie akademikami. Ile kosztują w tym roku?
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?