9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Wkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę krajową

OlsztynWkrótce w Olsztynie otworzy się niesamowite miejsce. To projekt edukacyjny na skalę...

Nadciąga nowa era nauki na Warmii i Mazurach. Innowacyjny projekt przez wiele miesięcy budził zainteresowanie obserwatorów i wielu potencjalnych gości. Inicjatywa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która była poprzedzona masą obiecujących zapowiedzi, wreszcie będzie dostępna dla wszystkich.

reklama

Nowym, innowacyjnym miejscem na mapie Olsztyna jest Kortosfera. To nie tylko kolejne ciekawa lokalizacja w stolicy regionu, ale przede wszystkim idea, która ma za zadanie zbliżyć naukę do ludzi — nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia chcą ją pokazać w zrozumiały i przystępny sposób.

Połączenie tradycji i innowacji

Kortosfera nie będzie jednak serwować nauki w klasycznym tego słowa rozumieniu. Miejsce łączy w sobie różnorodne dziedziny — od rolnictwa, przez fizykę, chemię, po biologię. Wszystko to podane w innowacyjny, angażujący sposób pozwoli każdemu zrozumieć i doświadczyć procesów zachodzących wokół nas.

reklama

Nowy obiekt oferuje swoim gościom 140 eksponatów, które odkrywają niesamowity, naukowy świat. Każdy z nich będzie można sprawdzić i zobaczyć pod okiem profesjonalnych edukatorów i laborantów.

Niezwykła misja i wizja

Za drzwiami Kortosfery nie czekają tylko pokłady wiedzy. To przestrzeń, w której nauka i pasja łączą się w jedno, tworząc unikalne doświadczenie edukacyjne, które dostępne jest dla wszystkich. Jak podkreśla Mateusz Pikuliński, dyrektor Centrum Innowacji i Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kluczem do osiągnięcia prawdziwej, otwartej i dostępnej dla każdego edukacji jest zaangażowanie odwiedzających, na które liczą inicjatorzy projektu.

Kortosfera czeka na gości

Kilka dni dzieli nas od oficjalnego otwarcia Kortosfery — nowoczesnego centrum nauki i kultury, które ma stać się jednym z głównych punktów na mapie edukacyjnej kraju. Wielkie otwarcie zaplanowane jest na 1 września. Obiekt można odwiedzać w dni powszednie od godz. od 9 do 19, a w weekendy od godz. 10 do 18

reklama

Zakup biletów możliwy jest od 24 sierpnia. Można je nabyć online, korzystając z oficjalnej strony Kortosfery. Wejściówki będą także dostępne na miejscu – w punkcie kasowym lub biletomacie.

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia