25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Warmia i Mazury z szansą na nowe obiekty sportowe i kulturalne

OlsztynWarmia i Mazury z szansą na nowe obiekty sportowe i kulturalne

W Dobrym Mieście pojawia się perspektywa zbudowania siłowni na świeżym powietrzu, mającej służyć lokalnej młodzieży. Ten projekt i inne pomysły z województwa mogą być zrealizowane dzięki głosom internautów.

reklama

Powiat Olsztyński stawia krok w kierunku promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców. W tym celu bierze udział w konkursie organizowanym przez Fundację LOTTO „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”. Pomysł znalazł uznanie w oczach ekspertów, przechodząc pomyślnie pierwszy etap. Propozycja siłowni w Dobrym Mieście jest jednym z sześciu projektów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Plany i wizje starosty olsztyńskiego

Andrzej Abako, starosta olsztyński, podkreśla, że przy Zespole Szkół istnieje niezagospodarowany teren, który idealnie nadawałby się pod siłownię plenerową. Abako wspomina, że kilka lat wcześniej inwestowano już w infrastrukturę sportową w tym miejscu. Siłownia na świeżym powietrzu ma być kolejnym krokiem w zachęcaniu młodzieży do aktywnego stylu życia. W Dobrym Mieście wielu młodych ludzi marzy o rozwijaniu swoich sportowych pasji. Siłownia miałaby w tym pomóc.

reklama

Szczegóły projektu

Całkowity koszt projektu wynosi prawie 119 tys. zł, ale istnieje szansa uzyskania dofinansowania pokrywającego nawet 80% tej kwoty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa siłownia miałaby powstać na początku następnego roku szkolnego. Zakłada się wyposażenie jej w różnorodne urządzenia treningowe, od sprzętu do kalisteniki, poprzez orbitreki, aż po wioślarze.

Inne projekty z województwa

Ełckie Centrum Kultury w ramach konkursu dąży do dalszej poprawy jakości projekcji filmowych na świeżym powietrzu. Planuje zakup nowoczesnego projektora wraz z dwoma obiektywami oraz ekranem projekcyjnym, co z pewnością przyciągnie jeszcze więcej miłośników kina pod gwiazdami.

Uczniowski Klub Sportowy MOS EŁK złożył projekt dotyczący modernizacji sprzętu do sportów wodnych. Planuje zakupić deski SUP, łodzie wioślarskie oraz ponton z silnikiem. Te działania mają na celu nie tylko poprawę jakości treningów, ale również zwiększenie bezpieczeństwa uczestników podczas zajęć na otwartych wodach.

reklama

W Dąbrównie na gruntowną modernizację czeka kort tenisowy. Dzięki nowej nawierzchni akrylowej, ogrodzeniu oraz dodatkowym elementom, takim jak piłkochwyty, amatorzy tenisa mogliby poczuć nową jakość gry.

Z kolei w Świętajnie Gminny Ośrodek Kultury skupił się na udoskonaleniu warunków dla wystąpień scenicznych. Planuje modernizację oświetlenia i nagłośnienia sceny oraz wymianę stołów z krzesłami.

Jak wesprzeć inicjatywę?

Chcąc przyczynić się do powstania siłowni lub poprzeć inny ze zgłoszonych projektów wystarczy oddać głos na wybrane zgłoszenie za pośrednictwem strony internetowej www.gramywygrywamy.pl. Głosowanie potrwa do 18 września, a ostateczne wyniki zostaną ogłoszone pod koniec miesiąca.

źródło: Powiat Olsztyński, gramywygrywamy.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane