fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Alarmujące statystyki: liczba utonięć w Polsce rośnie

IławaAlarmujące statystyki: liczba utonięć w Polsce rośnie

Alarmujące informacje od policji: liczba utonięć w Polsce rośnie. W okresie od stycznia do czerwca 2019 roku policja raportowała śmierć 174 osób z powodu utonięcia. W tym samym okresie roku 2020 liczba ta wzrosła do 186 ofiar.

reklama

Policja wystosowała apel do społeczeństwa o zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z naturalnych zbiorników wodnych. Szczególne ostrzeżenie policja kieruje do osób dorosłych – to właśnie ta grupa stanowi większość osób utonionych. Wiek nie jest jednak jedynym czynnikiem ryzyka utonięcia.

Czynniki ryzyka

Analizując przypadki utonięcia, można zauważyć, że najwięcej ze zgłoszonych przypadków ma miejsce w weekendy. W omawianym okresie (styczeń-czerwiec) to właśnie soboty i niedziele były najbardziej niebezpieczne. Policja przypomina, że nadmierne spożycie alkoholu zdecydowanie zwiększa ryzyko utonięcia.

reklama
Skradziony telefon odzyskany przez ostródzką policję – sprawca zatrzymany

Apel do społeczeństwa

Policja, widząc rosnącą liczbę utonięć, wysyła do społeczeństwa apel. Przestrzega przed nieostrożnym wchodzeniem do wody, szczególnie po spożyciu alkoholu, a także korzystaniem z nieoznakowanych i niepilnowanych miejsc kąpielowych. Podkreśla również, że korzystanie z kąpieli w nadmiernie zatłoczonych miejscach może być równie niebezpieczne. Policja przypomina, że ratownicy wodni nie są w stanie przypilnować każdej osoby na plaży, dlatego apeluje o odpowiedzialność i samokontrolę.

grafika przedstawiająca dane dotyczące utonięć

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Przez brawurę i alkohol na pokładzie: rosnąca liczba tragicznych zdarzeń nad wodą
15-latek ugodzony nożem w brzuch pod Galerią Warmińską! Walczył o życie