fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Twoja obojętność może zabić! Apel policji

reklama
policja miniaturka
Dzwonić należy pod: 112 – SŁUŻBY RATUNKOWE lub 997 – POLICJA.

W związku z nadciągającą zimą Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje do mieszkańców miasta i powiatu o udzielanie pomocy bezdomnym.

Policjanci proszą, aby nie przechodzić obojętnie obok potrzebujących, zwłaszcza w tym trudnym okresie jakim jest zima. Brak reakcji na czyjąś krzywdę może być katastrofalny w skutkach dla osoby bezdomnej, której zagraża utrata życia lub zdrowia. Takim ludziom grozi odmrożenie, a także śmierć z powodu wychłodzenia . Osobę bezdomną śpiącą np. na ławce lub znajdującą się w stanie upojenia alkoholowego można w łatwy sposób uratować, wystarczy niezwłocznie powiadomić oficera dyżurnego policji czy też inną instytucję państwową, która w ramach posiadanych kompetencji udzieli pomocy takiemu człowiekowi. Dzwonić należy pod: 112 – SŁUŻBY RATUNKOWE lub 997 – POLICJA.

Ponadto pod numerem telefonu 0 800 165 320 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Kontakt z infolinią umożliwia uzyskanie informacji na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Natomiast na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: www.olsztyn.uw.gov.pl zamieszczony został zaktualizowany wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Czytaj też:  98 proc. polskich kierowców jest oślepianych przez inne samochody
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama