fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Twoja obojętność może zabić! Apel policji

OlsztynTwoja obojętność może zabić! Apel policji
Dzwonić należy pod: 112 – SŁUŻBY RATUNKOWE lub 997 – POLICJA.

W związku z nadciągającą zimą Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje do mieszkańców miasta i powiatu o udzielanie pomocy bezdomnym.

reklama

Policjanci proszą, aby nie przechodzić obojętnie obok potrzebujących, zwłaszcza w tym trudnym okresie jakim jest zima. Brak reakcji na czyjąś krzywdę może być katastrofalny w skutkach dla osoby bezdomnej, której zagraża utrata życia lub zdrowia. Takim ludziom grozi odmrożenie, a także śmierć z powodu wychłodzenia . Osobę bezdomną śpiącą np. na ławce lub znajdującą się w stanie upojenia alkoholowego można w łatwy sposób uratować, wystarczy niezwłocznie powiadomić oficera dyżurnego policji czy też inną instytucję państwową, która w ramach posiadanych kompetencji udzieli pomocy takiemu człowiekowi. Dzwonić należy pod: 112 – SŁUŻBY RATUNKOWE lub 997 – POLICJA.

Piknik rodzinny w powiecie olsztyńskim: przypomnienie zasad bezpieczeństwa

Ponadto pod numerem telefonu 0 800 165 320 w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiona została bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Kontakt z infolinią umożliwia uzyskanie informacji na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Natomiast na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: www.olsztyn.uw.gov.pl zamieszczony został zaktualizowany wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Seria zatrzymań za posiadanie narkotyków w Olsztynie
Nieznany sprawca oddał strzały w kierunku pary podróżującej samochodem