fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

19-letni kierowca rozwalił karetkę na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Katowicką w Olsztynie

Olsztyn19-letni kierowca rozwalił karetkę na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Katowicką w...

Na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Katowicką w Olsztynie, 19-letni kierowca samochodu kia nie ustąpił pierwszeństwa 48-latkowi kierującemu volkswagenem — pojazdem uprzywilejowanym, który używał sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Doszło do niebezpiecznego zderzenia.

reklama

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Olsztyna sygnalizowali niebezpieczeństwa związane z tym odcinkiem drogi. Poruszający się nim kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość.

Zderzenie z pojazdem uprzywilejowanym

Incydent, który miał miejsce we wtorek 8 sierpnia, jest kolejnym przykładem nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

reklama

W zdarzeniu uczestniczyła karetka transportowa, która jechała na sygnale. Czarny samochód marki Kia nie ustąpił jej pierwszeństwa. Szczęśliwie nikt w tym czasie nie przechodził po chodniku. Choć tym razem obeszło się bez ofiar, warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku, na tym właśnie skrzyżowaniu, doszło do potrącenia dziewczynki.

Motorowerzysta zginął pod kołami naczepy z balotami

*nagranie wideo

reklama

Raport policji

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnił, że 19-letni kierowca samochodu kia nie ustąpił pierwszeństwa 48-latkowi kierującemu uprzywilejowanym volkswagenem. Na szczęście, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apel mieszkańców — co dalej?

Mieszkańcy Olsztyna wskazują na potrzebę podjęcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku. Chodzi nie tylko o instalację progów zwalniających, ale również o dodatkowe oznakowanie oraz przejścia dla pieszych. Podkreślają, że ich bezpieczeństwo nie może być ignorowane.

źródło: KMP Olsztyn, informacja czytelniczki, fot. nadesłane przez czytelniczkę

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wieh
20 sierpnia 2023 10:58

19 lat to gówno małoletnie prawko od 24 roku życia , poniżej jeszcze siano we łbie

Hahahah
20 sierpnia 2023 18:24

Wydarzenie z 08. sierpnia. Artykuł 20.08. Prawie 2 tygodnie po zdarzeniu!!!

Polecane
Ogłoszenia

Motorowerzysta stracił życie po zderzeniu z betonowym przepustem

Motorowerzysta stracił życie po zderzeniu z betonowym przepustem
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji