9 C
Olsztyn
sobota, 18 maja, 2024
reklama

Służby pojechały ratować ugodzonego nożem mężczyznę. Na miejscu spotkało je coś innego

WęgorzewoSłużby pojechały ratować ugodzonego nożem mężczyznę. Na miejscu spotkało je coś innego

33-latek zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował, że obok niego znajduje się osoba zraniona nożem. Taka informacja skłoniła zarówno węgorzewską policję, jak i pogotowie ratunkowe do natychmiastowego działania. Sytuacja, którą służby zastały na miejscu, różniła się od okoliczności przedstawionych przez zgłaszającego.

reklama

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna, który zgłaszał incydent, był nietrzeźwy i nie potrafił wyjaśnić, dlaczego wezwał służby. W efekcie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za podanie fałszywych informacji i nieuzasadnione wezwanie służb.

Niepotrzebne wezwania obciążają służby

Często zdarza się, że policjanci i służby ratunkowe są wzywane do podjęcia działań w miejscach, gdzie ich obecność w ogóle nie jest konieczna. Niestety nieuzasadnione wezwania do interwencji mogą pozbawić pomocy tych, którzy jej naprawdę potrzebują. Funkcjonariusze w każdym momencie gotowi są do działania, a każde zgłoszenie traktują z należytą powagą. Jednak, jak się okazuje, nierzadko są one zupełnie niepotrzebne.

reklama

Odpowiedzialność

Ważne jest, by ludzie zdawali sobie sprawę z konsekwencji swojego działania. Przed wybieraniem numeru alarmowego warto zastanowić się dwa razy – czy sytuacja faktycznie wymaga interwencji służb? Niepotrzebne angażowanie funkcjonariuszy czy ratowników medycznych może pozbawić pomocy innych ludzi, którzy znajdują się kryzysowych sytuacjach.

Osoby, które w sposób nieprzemyślany, ze złośliwości lub swawoli, wzywają policję, mogą zostać ukarane na mocy art. 66. § 1 kw. Kara może sięgnąć aż do 1500 złotych grzywny.

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
agentka B.
20 sierpnia 2023 01:21

I odwrotna sytuacja – policjant zatrzymuje Obywatela i karze go astronomicznym mandatem a następnie kieruje Wniosek do sądu. Sąd na podstawie oczywistych dowodów zwalnia oskarżonego z grzywny i kosztów sądowych ale… ile biedak jeszcze stracił! I czemu funkcjonariusz niekompetentny lub nieuczciwy nie ponosi odpowiedzialności… Jemu wszystko wolno? Osoby, które w sposób nieprzemyślany, ze złośliwości lub swawoli albo dla osiągnięcia korzyści czynią szkodę oskarżając… powinny ponosić konsekwencje służbowe i finansowe!!!

Polecane
Ogłoszenia