22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Pamięć i duma: Olsztyn będzie świętował 43 lata od Porozumień Sierpniowych

OlsztynPamięć i duma: Olsztyn będzie świętował 43 lata od Porozumień Sierpniowych

Kiedy przychodzi czas rocznicy wydarzeń, które na zawsze zmieniły bieg historii Polski, warto przypomnieć sobie o ich znaczeniu i uczcić te momenty odpowiednimi uroczystościami. Tegoroczna rocznica Porozumień Sierpniowych nie jest wyjątkiem. Region Warmińsko-Mazurski NSZZ “Solidarność” serdecznie zaprasza wszystkich na uroczystości upamiętniające ten ważny moment w historii kraju.

reklama

Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z kontekstem, Porozumienia Sierpniowe były serią porozumień podpisanych między strajkującymi robotnikami a władzami PRL w sierpniu 1980 roku. Zainicjowały one powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność” – pierwszego niezależnego związku zawodowego w bloku wschodnim.

Program uroczystości

Świętowanie rozpocznie się 27 października. Uroczystości zostaną zainaugurowane Mszą Świętą w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, gdzie wspólnie uczestnicy będą modlić się w intencji Ojczyzny i bohaterów tamtych czasów.

reklama

Po Mszy Świętej przybyli goście i poczty sztandarowe przemaszerują na Plac Solidarności. Tam, przy Pomniku Wolności Ojczyzny, będą miały miejsce okolicznościowe przemówienia, w których zapewne padną refleksje na temat znaczenia Porozumień Sierpniowych dla naszego narodu. Uroczystość zostanie uwieńczona złożeniem kwiatów.

Zaproszenie do uczestnictwa

Wszyscy, którzy pragną uczcić pamięć tych ważnych dla Polski chwil oraz tych, którzy walczyli o wolność i solidarność, są serdecznie zaproszeni do udziału w uroczystościach. To ważne, aby w tym dniu przypomnieć sobie o historii i wartościach, które nas kształtują.

źródło: Region Warmińsko-Mazurski NSZZ “Solidarność”

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane