16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Ciągnik rolniczy przygniótł jadącego nim 12-latka

EłkCiągnik rolniczy przygniótł jadącego nim 12-latka

W gminie Kalinowo 12-letni chłopiec stał się ofiarą groźnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w miejscowości Golubie w niedzielę 13 sierpnia, kiedy chłopiec postanowił wsiąść za kierownicę maszyny należącej do jego ojca.

reklama

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że chłopiec, nie informując rodziców o swoich zamiarach, uruchomił stojący na pastwisku ciągnik. Maszyna nie była właściwie zabezpieczona. Jazda chłopca drogą gruntową nie trwała długo. W trakcie swojej podróży młody kierowca niefortunnie zjechał do rowu. W wyniku tego nieszczęśliwego manewru ciągnik przewrócił się i przygniótł chłopca, powodując u niego poważne obrażenia.

Błyskawiczna reakcja

To rodzice dziecka jako pierwsi dostrzegli dramatyczne skutki jego spontanicznej wyprawy. Bezzwłocznie powiadomili służby ratunkowe, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został natychmiast wysłany na miejsce wypadku i przetransportował poszkodowanego 12-latka do szpitala w Suwałkach.

reklama

Trwa śledztwo

W czasie kiedy służby medyczne walczą o zdrowie młodego chłopca, równocześnie trwa intensywne śledztwo, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Policjanci, pracując pod nadzorem prokuratora, dokładnie analizują każdy aspekt tej sprawy.

źródło: KPP Ełk, fot. Facebook Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, mł. asp. Łukasz Rutkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia