16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Quad przygniótł 12-latka. Rodzice chłopca poniosą konsekwencje

WiadomościQuad przygniótł 12-latka. Rodzice chłopca poniosą konsekwencje

12-latek przewrócił się jadąc quadem, który częściowo go przygniótł. Pojazd nie był ubezpieczony i nie posiadał tablic rejestracyjnych. Rodzice chłopca poniosą konsekwencje.

reklama

W minioną sobotę (10.07.21r.) około godz. 20:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości położonej
w gminie Szczytno, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 12-latka.

Za to zdarzenie odpowiedzą rodzice

Przybyli na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego ustalili, że 12-latek jeździł po posesji quadem. W pewnym momencie wyjechał z niej i po przejechaniu kilku metrów drogą publiczna chciał zawrócić. W wyniku tego manewru chłopiec stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się częściowo go przygniatając.

reklama

12-latek został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do Szpitala Dziecięcego
w Olsztynie. Na szczęście, jak ustalili mundurowi, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Rodzice chłopca w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Odpowiedzą oni za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiadała wymaganych uprawnień do kierowania. Quad, którym kierował 12-latek nie posiadał tablic rejestracyjnych oraz ubezpieczenia, co może wiązać się
z dodatkowymi sankcjami karno-finansowymi dla opiekunów.

Policjanci przypominają…

To na rodzicach ciąży obowiązek nadzoru nad swoimi pociechami. Dziecko w wieku do lat 7 może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Nie dotyczy to strefy zamieszkania.

reklama

Dziecko w wieku do lat 10 na drodze publicznej nie może kierować żadnym pojazdem, z wyjątkiem kierowania rowerem pod opieką osoby dorosłej. Zabrania się również dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. W strefie zamieszkania zaś tylko pod opieką osoby dorosłej.

Należy pamiętać również, że quady to nie zabawki. Są to pojazdy, które muszą być zarejestrowane i ubezpieczone, a kierujący nimi muszą posiadać stosowne uprawnienia.

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja też
12 lipca 2021 14:56

Dowalić po 10 tysi kary dla rodziców glupki

Polecane
Ogłoszenia