10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Zniszczona, zabytkowa kamienica w centrum miasta na sprzedaż

OlsztynZniszczona, zabytkowa kamienica w centrum miasta na sprzedaż

W centrum Olsztyna, przy ulicy Knosały, zlokalizowany jest charakterystyczny budynek. Przez wiele lat był on domem dla Romów. Teraz został wystawiony na sprzedaż.

reklama

Wpisana do rejestru zabytków kamienica przez lata podlegała administracji Zakładu Budynków i Lokali Komunalnych. Jej stan techniczny nie był najlepszy. W związku z tym władze miasta postanowiły zająć się tą nieruchomością. Pod koniec 2022 roku podjęto decyzję o wysiedleniu tamtejszych mieszkańców. Lokatorzy zostali przeniesieni do innych budynków, a kamienica zaczęła być porządkowana.

Ogłoszenie o sprzedaży

Niedługo po decyzji o wykwaterowaniu, nadeszła chwila na następny krok. Prezydent Olsztyna oficjalnie ogłosił, że kamienica przy ul. Knosały 9 zostanie zbyta. Cena wywoławcza wynosi około 800 tys. złotych. – “Mam nadzieję, że znajdą się osoby zainteresowane zakupem i przeprowadzeniem renowacji tej zabytkowej nieruchomości” – mówił “Gazecie Wyborczej” prezydent.

reklama

Odnowione sąsiedztwo

Kilka lat wcześniej przeprowadzono renowację sąsiedniej nieruchomości, która znajduje się przy ul. Knosały 7. Budynek ten, pochodzący z początku XX wieku, kiedyś należał do właściciela tartaku Orlowski und Comp. Kamienica ta była przeznaczona dla mieszkańców o wysokim statusie społecznym, co było widoczne w jej bogatej architekturze oraz zdobieniach.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jojtek
11 sierpnia 2023 18:21

do kamienicy to tej ruderze bardzo duzo brakuje, przez lata tam przechodząc widziałem tylko koce w oknach co swiadczy o niedogrzewaniu budynku, pewnie mury dawno przemarznięte ,wilgoc i grzyb, po co komu to wpychac na sprzedaż to jest katastrofa budowlana, wstyd ,kasa wazniejsza niż bezpieczenstwo ludzi, załosne, zburzyć to a gruz na drogi

Taka prawda
19 sierpnia 2023 21:03

To niech Pan Prezydent tam zamieszka.

Polecane
Ogłoszenia