fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowatorskie operacje niemowląt w Olsztynie: to prawdziwa rewolucja

OlsztynNowatorskie operacje niemowląt w Olsztynie: to prawdziwa rewolucja

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie przeprowadza w tym tygodniu sześć zaawansowanych operacji małoinwazyjnych u dzieci z kraniosynostozami.

reklama

Choroba ta, będąca wrodzonym defektem czaszki, powoduje przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych, co prowadzi do jej deformacji. Dzięki nowatorskiej metodzie ESAS operacje będą trwały jedynie od 20 do 30 minut.

Nowatorskie podejście

Podczas zabiegów lekarze korzystają z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, co zwiększa precyzję i efektywność. Zespoły specjalistów, w skład których wchodzą m.in. prof. dr hab. Dawid Larysz oraz inżynierowie biomedyczni, wykorzystują neuroendoskop, dzięki czemu cięcia są minimalne, a blizny po operacji ukryte pod włosami.

reklama

“Takie leczenie pozwala na szybszą interwencję operacyjną — już u dzieci w wieku 3-4 miesięcy, choć możliwe jest leczenie również w późniejszym etapie rozwoju” – mówi prof. dr hab. Dawid Larysz.

Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!

Pozycja olsztyńskiej kliniki

Klinika Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży w Olsztynie plasuje się obecnie na trzecim miejscu w Europie pod względem liczby operacji metodą ESAS, ustępując jedynie placówkom w Londynie i Paryżu. W ostatnim roku zoperowano tą metodą kilkadziesiąt noworodków. W skład zespołu specjalistów przeprowadzających zabiegi wchodzą lekarze z różnych dziedzin, anestezjolodzy oraz neurochirurdzy. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie należy do Europejskiej Sieci Referencyjnej CRANIO. Współpraca olsztyńskiego szpitala z europejskimi ośrodkami umożliwia ciągłą wymianę doświadczeń oraz wdrażanie najnowszych metod leczenia.

reklama

źródło: Szpital Dziecięcy, fot. Szpital Dziecięcy

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Nowy dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wybrany

Zagrożenie bakteryjne na Mazurach. Szpital wprowadza zakaz odwiedzin