3 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Ostrzelanie domu doprowadziło policjantów do innego, zaskakującego odkrycia

GołdapOstrzelanie domu doprowadziło policjantów do innego, zaskakującego odkrycia

Gołdapscy funkcjonariusze służb kryminalnych zatrzymali do wyjaśnienia mężczyznę, który był podejrzany o narażenie innych na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub zdrowia. Podczas przeszukania jego domu, stróże prawa odkryli coś zaskakującego.

reklama

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 22 lipca 2023 r., kilka minut przed godziną 8 rano, kiedy to jedna z mieszkanek gminy Gołdap po powrocie do domu zgłosiła uszkodzoną szybę okienną.

Alarmujące odkrycie

Na podłodze obok leżącej firanki miał znajdować się przedmiot, który przypominał pocisk. Dyżurny jednostki w Gołdapi natychmiast skierował na miejsce zdarzenia policjantów prewencji oraz detektywów.

reklama

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili, że niedaleko, w odległości 1,5 km, znajduje się strzelnica, gdzie tego dnia odbywały się ćwiczenia strzeleckie. Z tego powodu pocisk mógł trafić w okno domu jednorodzinnego. Na szczęście, w momencie zdarzenia, w budynku nikogo nie było. Funkcjonariusze dotarli do właściciela strzelnicy i zidentyfikowali listę osób biorących udział w strzelaniu.

Śledztwo i zatrzymanie

Śledczy prowadzący sprawę przesłuchali świadków i wskazali potencjalnego podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 41-letniego mężczyzny do czasu wyjaśnienia sprawy. W trakcie przeszukiwania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli siedem jednostek broni i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Co więcej, w piwnicy znaleziono krzaki konopi indyjskich i zestaw sprzętu do ich uprawy. Mężczyzna tłumaczył, że stworzył małą plantację konopi na własny użytek.

Konsekwencje

Zabezpieczone rośliny zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego w celu dokładnego zbadania. Jeśli mężczyzna zostanie uznany za winnego narażania na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KPP Głodap

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia