3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Wózki platformowe: kluczowe narzędzie w wielu branżach

Materiał partneraWózki platformowe: kluczowe narzędzie w wielu branżach

Wózek platformowy to najczęściej wykorzystywane narzędzie w branży logistycznej i produkcyjnej. Ze względu na swoją funkcjonalność, znajduje zastosowanie przy wielu czynnościach. Skutecznie podnosi efektywność pracy i poprawia warunki zatrudnienia. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie możesz zastosować wózki platformowe ręczne.

reklama

Wózki platformowe – definicja

Wózek platformowy to specjalistyczne narzędzie służące do transportu towarów na terenie hali magazynowej lub przemysłowej. Modele najczęściej zbudowane są ze stalowych profili, a platforma ma formę prostokąta o odpowiednim udźwigu. Narzędzia wyposażono w 4 koła – mogą być one pełne lub pompowane. Wybór wózka uzależniony jest od wagi przewożonych towarów, częstości użytkowania i rodzaju podłoża. Pojazdy spełniają wszystkie wymagania związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wyposażone są w hamulce i dodatkowe zabezpieczenia minimalizujące ryzyko wypadku przy pracy. Mogą być swobodnie stosowane przez pracowników, jednocześnie poprawiając ergonomię stanowisk pracy. Co więcej, do ich prowadzenia nie są wymagane żadne uprawnienia.

Wózki czterokołowe stanowią niezastąpioną pomoc we wszystkich operacjach logistycznych i przemysłowych. Pozwalają na szybkie i efektywne przemieszczanie ciężkich towarów o niecodziennym kształcie. Narzędzia są stabilne i łatwe w manewrowaniu, ze względu na zamontowane skrętne koła.

reklama

Wózki platformowe ręczne różnią się między sobą:

  • rodzajem kół i opon – na rynku dostępne są narzędzia z kołami poliuretanowymi lub poliamidowymi. Tego typu pojazdy cechuje nieco większy udźwig w porównaniu do modeli wyposażonych w pompowane koła. Natomiast pneumatyczne opony duże lepiej sprawdzają się na nierównych podłożach;

  • wielkością i dopuszczalnym udźwigiem – przed zakupem warto przeanalizować swoje potrzeby. Modele mają różnorodną wielkość, jak i dopuszczalny udźwig;

    reklama
  • ilością pałąków i burt – dostępne modele mogą mieć zamontowane ścianki zabezpieczające wokół platformy roboczej. Najczęściej wózki platformowe wyposażone są w 1 pałąk, nieco rzadziej w 2.

Wózki platformowe – efektywny transport w zasięgu ręki dla każdej branży

Wózki platformowe ręczne oferują szereg korzyści dla każdej z branż przemysłowych. Służą do przewożenia towarów o różnym kształcie i masie. Poniżej wymieniono w jakich gałęziach przemysłowych, warto je wykorzystać.

Przemysł budowlany

Każdy wózek naładowny został skonstruowany tak, aby przewozić jak najcięższe towary. Ze względu na ich udźwig, modele świetnie sprawdzają się w przemyśle budowlanym. Z ich pomocą można transportować ciężkie ładunki, takie jak cegły, marmurowe elementy, czy narzędzia do pracy.

Logistyka i magazynowanie

Wózek transportowy czterokołowy przydaje się zarówno na stanowiskach pracy, jak i do przewożenia materiałów. Z ich pomocą pracownicy będą mogli zbierać produkty z odpowiednich regałów, przewozić je na wybrane stanowiska pracy, czy pod bramy załadunkowo-rozładunkowe. Wózki platformowe ze ściankami służą do transportowania dużej liczby niewielkich kartonów. Narzędzia są zwrotne i wielofunkcyjne, dzięki czemu efektywność pracowników wzrasta przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia incydentu wypadkowego.

Przemysł produkcyjny

Wózki platformowe mogą posłużyć do przewożenia gotowych towarów, przygotowywania ich do ostatecznej wysyłki lub do dowożenia komponentów na wybrane stanowiska pracy. Modele mogą być stosowane w ciasnych przestrzeniach, dzięki czemu są tak wielofunkcyjne.

Branża detaliczna

Wózek platformowy to przydatne narzędzie w każdym sklepie, hurtowni, czy punkcie dostawy. Kurierzy, sprzedawcy czy pracownicy obsługujący centra przeładunkowe mogą szybko dostarczyć produkty do miejsca docelowego. Wózki platformowe ręczne podnoszą efektywność i jakość świadczonych usług.

Wózek transportowy czterokołowy to przydatne akcesorium w każdej branży przemysłowej. Przynosi wiele korzyści w zakładach produkcyjnych i centrach logistyczno-magazynowych. Warto kilka z nich mieć w swojej firmie. Każdy wózek platformowy znajdziesz na stronie internetowej LWP Logistics. Wszystkie oferowane produkty spełniają wymagania wyznaczone przez Ministerstwo Rozwoju i Unię Europejską.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia