fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Oszustwo online na 26 tysięcy złotych: oskarżony 24-letni sprzedawca biletów

IławaOszustwo online na 26 tysięcy złotych: oskarżony 24-letni sprzedawca biletów

Jedna z najważniejszych spraw kryminalnych ostatnich miesięcy dotyczy 24-letniego mężczyzny, któremu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Młody człowiek, którego poszukiwała policja, był oskarżony o oszukiwanie użytkowników jednego z popularnych portali społecznościowych podczas sprzedaży biletów na koncerty, mecze i loty samolotem.

reklama

Straty poszkodowanych w wyniku tych oszustw wynoszą niemal 26 000 złotych. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

Śledztwo iławskiej policji

Policja z Iławy prowadziła intensywne dochodzenie w sprawach oszustw. Funkcjonariusze przesłuchiwali wielu pokrzywdzonych i z czasem zaczęli dostrzegać pewne powtarzające się wzorce. Sprawca, czasem podszywając się pod kobietę, czasem pod mężczyznę, oferował na sprzedaż bilety na różne wydarzenia. Po otrzymaniu zapłaty, kontakt ze sprzedawcą nagle się urywał.

reklama

24-latek wpadł w ręce policji

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali polecenie odnalezienia 24-latka. Był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu i Gdańsku. Ustalono, że mężczyzna przebywa w ośrodku wypoczynkowym w powiecie ostródzkim. Tam też został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy umożliwił postawienie mu 51 zarzutów oszustwa, a straty poszkodowanych sięgnęły 26 tys. złotych.

Kodeks karny w Polsce surowo karze za recydywę, przewidując dla oszustów nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Oszustwo w warunkach recydywy traktowane jest jako wyjątkowo poważne przestępstwo.

reklama

Jak uniknąć oszustwa online?

W obliczu tego rodzaju spraw, warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa przy zakupach online. Jeśli cena produktu wydaje się zaskakująco niska, należy zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo zawsze warto sprawdzić komentarze o sprzedającym i skontaktować się z nim przed finalizacją transakcji. Najbezpieczniejszą formą płatności jest płatność przy odbiorze.

Zostałeś oszukany? Oto co powinieneś zrobić

Jeżeli jesteś ofiarą oszustwa, musisz jak najszybciej skontaktować się z administratorem serwisu, na którym dokonano zakupu, zachować wszystkie dokumenty związane z transakcją i zgłosić sprawę na policję.

źródło: KWP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji