-0 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Oszust sprzedawał cudze ciągniki

EłkOszust sprzedawał cudze ciągniki

Mężczyzna, który z braku funduszy postanowił dorobić sobie na nielegalnej sprzedaży ciągników, nie cieszył się długo nowym interesem. Kradzieże dokonywane przez 31-latka zostały przerwane dzięki działaniom policjantów z Ełku.

reklama

Wykorzystując swoją wiedzę o nieużywanych maszynach rolniczych stojących na czyichś posesjach, mężczyzna postanowił je sprzedać jak swoje.

Kradzież zorganizowana

Mężczyzna wykorzystał fakt, że na dwóch posesjach stoją nieużywane ciągniki i postanowił na nich zarobić. W tym celu zrobił zdjęcia i zamieścił w sieci ogłoszenie, co miało spowodować szybkie znalezienie nabywcy. Żeby sfinalizować sprzedaż, mężczyzna postanowił zorganizować transport i wywieźć ciągniki. W jednym przypadku udało się to zrealizować. W drugiej sytuacji właściciele posesji zainterweniowali, kiedy zobaczyli, że po ich ciągnik przyjeżdża laweta. Wcześniej, aby dostać się do ciągnika, przestępca przeciął zabezpieczenie bramy i budynku gospodarczego. Wystraszony 31-latek opuścił nieruchomość, zanim doszło do konfrontacji z prawdziwymi właścicielami.

reklama

Interwencja i aresztowanie

Dzięki działaniu policjantów tożsamość mężczyzny została szybko ustalona. Pozwoliło to na zatrzymanie złodzieja 25 lipca 2023 roku.

W ramach dalszego śledztwa policjanci ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie kradł również artykuły spożywcze i przemysłowe ze sklepów. Wartość tych łupów oszacowano na około 750 złotych. Ciągniki zostały wycenione na kwotę około 8 tys. złotych. 31-latek usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem i kradzieży. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ełk

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia