fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Branżowa Szkoła Zawodowa czy Liceum w Olsztynie?

Materiał partneraBranżowa Szkoła Zawodowa czy Liceum w Olsztynie?

Kiedy zbliża się czas wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej po skończeniu szkoły podstawowej, wiele młodych ludzi stoi przed dylematem: Branżowa Szkoła I Stopnia czy liceum? Powszechnie panuje przekonanie, że liceum to droga do wyższego wykształcenia, a zatem do lepszej przyszłości, podczas gdy szkoły zawodowe są dla tych, którzy nie radzą sobie z nauką. Czy to prawda? Czas obalić te mity!

reklama

Mity o szkołach zawodowych

Mit 1: Szkoły zawodowe są dla tych, którzy nie radzą sobie z nauką.

Fakt: Branżowe Szkoły I Stopnia są dla tych, którzy mają jasno określone zainteresowania i chcą zdobyć konkretny zawód w krótkim czasie. Oferują solidne przygotowanie teoretyczne połączone z praktyką, co pozwala absolwentom szybko wejść na rynek pracy.

Mit 2: Absolwenci szkół zawodowych nie mają możliwości dalszej edukacji.

Fakt: Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia, absolwenci mają możliwość kontynuacji nauki na poziomie Branżowej Szkoły II Stopnia, Technikum, a także na studiach.

reklama
Szkoła Branżowa I Stopnia. Zawód Dekarz: dlaczego warto?

Mit 3: Szkoły zawodowe nie dają szerokich możliwości zawodowych.

Fakt: Oferta edukacyjna Szkoły Branżowej I Stopnia w Olsztynie obejmuje wiele kierunków kształcenia, od fryzjera, przez kucharza, ogrodnika, aż po elektryka czy murarza. Absolwenci zdobywają tytuł wykwalifikowanych robotników, który jest poszukiwany zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Atuty Szkoły Branżowej ZDZ I Stopnia w Olsztynie

Szkoła Branżowa ZDZ I Stopnia w Olsztynie to więcej niż miejsce, gdzie zdobędziesz zawód. To szkoła, która kładzie nacisk na rozwój praktycznych umiejętności i wszechstronność. Oferuje m.in. płatne praktyki u pracodawców, dzięki czemu uczniowie nie tylko zdobywają doświadczenie, ale również zarabiają własne pieniądze.

reklama

Dodatkowo, uczniowie mają dostęp do najnowszych urządzeń i technologii, co umożliwia praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej. Szkoła dba o indywidualne podejście do każdego ucznia, tworząc przyjazną i wspierającą atmosferę.

Jednym z największych atutów są bezpłatne kursy dające dodatkowe kwalifikacje. Uczniowie mogą zdobyć uprawnienia spawacza, operatora wózka widłowego, kosmetyczki, a także uczestniczyć w kursach językowych czy komputerowych. Wszystko to jest możliwe dzięki szerokiej ofercie edukacyjnej Szkoły Branżowej I Stopnia w Olsztynie.

Otwarto miasteczko ruchu drogowego. Dzieci od razu pokochały to miejsce

To, co wyróżnia tę szkołę, to również atrakcyjne rabaty na szkolenia organizowane przez Centrum Edukacji w Olsztynie i CSB w Olsztynie, a dla najlepszych uczniów – niektóre szkolenia są nawet bezpłatne.

Podsumowując, decyzja o wyborze szkoły po szkole podstawowej zależy od indywidualnych preferencji i planów na przyszłość każdego ucznia. Warto jednak pamiętać, że Branżowa Szkoła I Stopnia to nie tylko solidne przygotowanie do zawodu, ale także szereg dodatkowych korzyści, które mogą okazać się nieocenione w przyszłej karierze zawodowej. Pamiętajmy, mity są po to, by je obalać!

Dane teleadresowe

Szkoła Branżowa I Stopnia w Olsztynie – https://szkola.wmzdz.pl/zsz.html
ul. Adama Mickiewicz 5
10-548 Olsztyn
e-mail: szkola@wmzdz.pl
tel. 89 523 72 64; 507-123-989

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Otwarto miasteczko ruchu drogowego. Dzieci od razu pokochały to miejsce

Otwarto miasteczko ruchu drogowego. Dzieci od razu pokochały to miejsce
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji