12 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

To koniec cierpienia zwierząt z “farmy grozy”

Lidzbark WarmińskiTo koniec cierpienia zwierząt z "farmy grozy"

17 lipca 2023 roku w gminie Lubomino interwencję prowadzili wolontariusze, którym nie jest obojętny los zwierząt. OTOZ Animals inspektorat z Olsztyna, współpracując z OTOZ Animals Barczewo, przeprowadziło operację mającą na celu zaprzestanie działalności pseudohodowli psów.

reklama

Akcja odbyła się pod opieką policji, straży pożarnej oraz urzędników. Już od progu inspektorzy napotkali pierwsze dowody na okrucieństwo: trzy wygłodniałe psy biegały swobodnie, z kolei inne były uwięzione na łańcuchach lub zamknięte w kojcach. Wraz z penetracją tego miejsca, odkrywano coraz gorsze warunki przetrzymywania zwierząt.

Przerażające warunki hodowli

Otwarcie drzwi głównego budynku na farmie zdemaskowało prawdziwy obraz tego miejsca. Wewnątrz panował niewyobrażalny smród i było pełno odchodów. Zwierzęta – chude, zapchlone, wyłysiałe i zapomniane – były pozostawione na pewną śmierć.

reklama

Znaleziono tam 18 psów różnych ras, w tym większość szczeniąt, koty, rybki, papugi, a nawet węża. Przykry widok potęgowały zwłoki czworonogów i sieci kłusownicze, które znajdowały się na terenie posesji.

Pomoc dla zwierząt

Wszystkie zwierzęta udało się zabezpieczyć. W wyniku tej operacji, pod opiekę inspektoratu trafiło pięć psów, a pozostałe znalazły się w innych, przyjaznych dla nich miejscach.

reklama

Organizacja OTOZ Animals apeluje o wsparcie, aby móc zapewnić leczenie i pożywienie dla skrzywdzonych zwierząt. Wszystkie osoby chcące pomóc mogą przekazać darowizny klikając w link: http://bitly.pl/UCzUu

Do organów ścigania złożono zawiadomienie o przestępstwie.

źróło: OTOZ Animals inspektorat w Olsztynie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia