10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Odwołano zakaz kąpieli w Olsztynie

OlsztynOdwołano zakaz kąpieli w Olsztynie

Chwilowe kłopoty z sinicami, które spowodowały zawieszenie kąpielisk w okolicy jeziora Ukiel w Olsztynie, zostały oficjalnie zakończone. Sanepid po serii testów potwierdził, że jakość wody znów spełnia normy. Powrót do normalności oznacza, że mieszkańcy i turyści mogą znów bezpiecznie korzystać z uroków jeziora.

reklama

Sinice zostały wykryte na kąpielisku miejskim 8 lipca, co spowodowało wprowadzenie zakazu kąpieli. Służby sanitarne regularnie monitorowały i badaly wodę, aby zapewnić bezpieczeństwo kąpiących się. Na szczęście, niedawne spadki temperatury i przelotne opady deszczu stworzyły warunki do poprawy jakości wody.

reklama

OSiR przypomina, że wszystkie kąpieliska posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych i pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. Kąpieliska są czynne codziennie w godzinach 10-18, a na miejscu dostępne są apteczki pierwszej pomocy.

W tym sezonie wakacyjnym w województwie warmińsko-mazurskim jest 44 kąpieliska, które zostały wyznaczone uchwałami rad gmin.

Dla tych, którzy planują spędzić czas nad wodą, Główny Inspektorat Sanitarny oferuje “serwis kąpieliskowy” (sk.gis.gov.pl), gdzie można sprawdzić aktualną jakość wody, infrastrukturę kąpieliska, a także daty rozpoczęcia i zakończenia sezonu na wybranym kąpielisku.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stop klerykalizacji Polski , Stop klerykalizacji P
24 lipca 2023 12:06

Czemu nie piszecie że nad ukielem wśród ptactwa ptasia grypa się szerzy ?!?!

Polecane
Ogłoszenia