16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Wypadek na jachcie. Dwie osoby poparzone

OstródaWypadek na jachcie. Dwie osoby poparzone

Tragedia na jeziorze Ruda Woda: dwa poparzenia po zapłonie gazu na jachcie. To był niedzielny (23 lipca) wypadek, który wywołał duże poruszenie wśród lokalnej społeczności. Warmińsko-mazurska straż pożarna podała, że doszło do gwałtownego zapłonu gazu z butli na łodzi, co skutkowało poważnymi obrażeniami u dwóch mężczyzn.

reklama

Pierwsze informacje na temat wypadku dotarły do służb ratunkowych w niedzielę po południu. Zdarzenie miało miejsce na jachcie, który był przycumowany do pomostu na jeziorze Ruda Woda koło Małdyt. Gdy zespoły ratunkowe dotarły na miejsce, obaj poszkodowani mężczyźni byli już na brzegu.

Z ustaleń strażaków wynika, że na łodzi doszło do gwałtownego zapłonu gazu, który nagromadził się w kabinie jachtu. Przypuszczalnie gaz w niekontrolowany sposób wydostawał się z węża butli gazowej. Na szczęście, nie doszło do wybuchu i rozerwania butli, ani pożaru łodzi.

reklama

„Jeden z poszkodowanych ma oparzenia pierwszego stopnia, a drugi drugiego stopnia, w tym twarzy i rąk. Obaj zostali przewiezieni do szpitala” – poinformował rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański.

Na miejscu zdarzenia byli strażacy z Morąga i Małdyt, którzy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy. Następnie, zespół ratownictwa medycznego przejął kontrole nad sytuacją, przekazując obu mężczyzn do szpitala. W międzyczasie strażacy wynieśli z jachtu i zabezpieczyli butle gazowe, aby uniknąć dalszych incydentów.

reklama

Na razie nie są znane dalsze losy poszkodowanych. Jedno jest pewne – wypadek ten pozostawi głębokie blizny, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, w ich życiu.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomek Janiszewski
25 lipca 2023 12:44

Poszkodowanym polecam na przyszłość poszukać ratunku w… alkoholu. Sam robię tak od 2011 roku włącznie, i nie muszę już się obawiać że mi gaz w kabinie jachtu wybuchnie. Kuchenki spirytusowe są tak samo wygodne w użyciu jak gazowe, a paliwo do nich kupuje się w marketach ogrodniczych (tzw. bioetanol do kominków). Niezależnie od powyższego ta sama kuchenka już dwukrotnie wyręczała mnie w kłopotach podczas remontu instalacji gazowej w bloku. Jest na tyle lekka że można zapakować ją w dużą torbę i zataszczyć z jachtu do domu. Na jachcie zaś poza stanowiskiem dla kuchenki nie potrzeba żadnej instalacji, żadnych butli, zaworów,… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia