16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Mężczyzna zamordował przyjaciela przy użyciu siekiery. Zaskakujące jest to, co zrobił rano

NidzicaMężczyzna zamordował przyjaciela przy użyciu siekiery. Zaskakujące jest to, co zrobił rano

Zbrodniczy incydent, który miał miejsce w małej miejscowości w gminie Nidzica, doczeka się sprawiedliwości w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. Piotr P., oskarżony o zabicie swojego znajomego siekierą i obrabowanie jego zwłok, stanie przed sądem 4 października 2023 roku.

reklama

Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przekazała akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P. do Sądu Okręgowego w Olsztynie pod koniec czerwca. W dokumentach opisano zbrodnię, której dokonano przy użyciu siekiery.

Krwawe spotkanie przyjaciół

Zbrodnicze zdarzenie rozegrało się w nocy z 8 na 9 kwietnia 2023 roku w Napiwodzie. Zgodnie z relacjami śledczych, pokrzywdzony, który był znajomym Piotra P., zdecydował się odwiedzić mieszkającego samotnie przyjaciela.

reklama

Wizyta, która miała niewinne początki, szybko przerodziła się w dramat. Obaj mężczyźni spożywali alkohol, co nieuchronnie zatruło atmosferę przyjacielskiego spotkania. Trunek zaczął rozpalać napięcie między znajomymi, prowadząc do rosnącej agresji.

Konflikt między mężczyznami doprowadził do szamotaniny. Piotr P. uderzył znajomego nieznanym, ostrym narzędziem w tył głowy, a gdy ten znalazł się na podłodze, zaczął okładać go pięściami, kopać po twarzy i bić w klatkę piersiową. Następnie korzystając z siekiery, zadał swojemu znajomemu serię brutalnych ciosów w okolice prawego ramienia. Po wszystkim agresor wypił alkohol i położył się spać. Wtedy ofiara wykrwawiła się i zmarła.

Poranny “kac”

Nad ranem zadzwonił telefon zmarłego. Piotr P. zniszczył urządzenie i postanowił zatrzeć ślady zbrodni. W tym celu zaciągnął ciało do piwnicy. Wedle śledczych mężczyzna miał też okraść zwłoki i za zagrabioną kwotę 500 zł zakupić alkohol w jednym z lokalnych sklepów.

reklama

Czas na konsekwencje

Piotr P. został zatrzymany 11 kwietnia 2023 roku, a następnie tymczasowo aresztowany. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom swoich działań w sądzie, gdzie grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: SO, KPP Nidzica

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
A.Kwasniewski
21 lipca 2023 11:53

wodko pozwol zyc

Polecane
Ogłoszenia