10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Oto kiedy nastąpi otwarcia kebabowego giganta w Olsztynie. Lokal jest olbrzymi

OlsztynOto kiedy nastąpi otwarcia kebabowego giganta w Olsztynie. Lokal jest olbrzymi

Nadchodząca jesień zapowiada wielką niespodziankę dla miłośników kebabów. Sieć restauracji Piri Piri Kebab zasili listę miejscówek w mieście, otwierając swoją największą filię w Polsce na skrzyżowaniu ulic Staszica i Pieniężnego w Olsztynie.

reklama

Lokal, będący owocem przekształcenia dawnych zabudowań kościelnych, będzie gościł mieszkańców i turystów pod auspicjami legendarnego syryjskiego szefa kuchni Mustafy.

Największy lokal Piri Piri Kebab w Polsce

Rozległy na 220 metrów kwadratowych obiekt zostanie otwarty w samym sercu Olsztyna, obok bazyliki konkatedralnej św. Jakuba Apostoła. Prace na miejscu rozpoczęły się kilka lat temu, kiedy prywatny inwestor zaangażował się w odnowienie terenów należących do kościoła.

reklama

Niezwykła receptura

Historia Piri-Piri Kebab rozpoczyna się w Lublinie w 2014 roku, gdzie pierwotny lokal został zakupiony od syryjskiego kucharza, Mustafy. Restaurator, znany z autorskiej mieszanki przypraw importowanych bezpośrednio z Syrii, przekazał swój sekret obecnym właścicielom, którzy do dziś stosują tę smaczną recepturę.

Sieć stała się rozpoznawalna, zdobywając popularność dzięki mediom społecznościowym. TikTok i YouTube stały się idealnymi platformami dla krótkich filmów z kuchni Piri-Piri. Materiały szybko zdobyły setki tysięcy wyświetleń. Termin “kraftowy” kebab, używany przez restaurację, przyciągnął uwagę wielu internautów i smakoszy.

Wielkie otwarcie

Piri Piri ma zainaugurować działalność w Olsztynie 14 września 2023 roku. Wówczas znana sieć restauracji otworzy swoje drzwi dla mieszkańców i turystów, prezentując największy lokal w Polsce. Ta długooczekiwana premiera stanowi kolejny kamień milowy w rozwijającej się kulinarnej scenie Olsztyna, dodając do oferty restauracji jeszcze jedną renomowaną markę.

reklama

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
":"
21 lipca 2023 10:33

Kebabowy gigant to wychodzi w kiblu.

Stasiek
21 lipca 2023 16:42

Czy w Olsztynie bedzie bez salmonelly?

Polecane
Ogłoszenia