2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Inwestycje w bułgarskie nieruchomości: krótki przewodnik

Materiał partneraInwestycje w bułgarskie nieruchomości: krótki przewodnik

Inwestowanie w nieruchomości na terenie Bułgarii cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. W tym artykule przedstawimy, jakie są koszty zakupu domu lub mieszkania na bułgarskim wybrzeżu. Co przyciąga Polaków do tych inwestycji? To nie tylko przystępne ceny, ale także urokliwe otoczenie, wielokrotnie nagradzana kuchnia, a także lokalne wino. Z pewnością wpływ mają na to również doskonałe warunki pogodowe – wiele miesięcy słońca sprawia, że każda chwila spędzona w tym miejscu to prawdziwy odpoczynek.

reklama

Bliskość kulturowa, terytorialna, jak i religijna również sprawiają, że Polacy czują się w Bułgarii komfortowo. Ceny nieruchomości są o wiele niższe niż w innych europejskich krajach, a nawet w Polsce – zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Czy warto zainwestować w nieruchomości w Bułgarii?

Wybierając nieruchomość na bułgarskim wybrzeżu, inwestorzy mogą liczyć na korzystne ceny. Za niewielkie studio, które jest gotowe do zamieszkania lub wynajmu, trzeba zapłacić zaledwie około 20 000 euro. Tego rodzaju nieruchomości są ulokowane w domach, znajdujących się na terenie zamkniętych kompleksów z licznymi udogodnieniami, jak: zagospodarowane strefy zielone, baseny, bary, sale fitness, sklepy, place zabaw dla dzieci, odkryte i zamknięte parkingi oraz całodobowa ochrona.

reklama

Dla tych, którzy szukają nieruchomości wielopokojowych, bułgarski rynek również oferuje ciekawe propozycje. Mieszkania dwupokojowe można nabyć w cenie od 50 000 euro. Są z reguły położone na terenie strzeżonych osiedli lub townhouse ów, a ich powierzchnia wynosi średnio 60 mkw.

Najdroższe, ale i najbardziej atrakcyjne nieruchomości znajdują się na pierwszej linii brzegowej, szczególnie są to te z widokiem na morze. Najtańsze studio w takim miejscu można nabyć za około 30-35 tys. euro, mieszkanie jednopokojowe będzie kosztować średnio 40 tys. euro, natomiast średnia cena dwupokojowych apartamentów zaczyna się od 95 tys. euro. Domy nad morzem mogą kosztować nawet 250-500 tys. euro. Spośród dostępnych opcji największą popularnością cieszą się inwestycje zlokalizowane na terenie strzeżonych osiedli, a także w historycznych kamienicach po renowacji.

Jeśli chodzi o umeblowanie i wyposażenie mieszkań, ceny są podobne do polskich, jednak mogą być nieco wyższe w pobliżu morza i dzielnicach zabytkowych.

reklama

Jeśli masz ograniczony budżet, zwróć uwagę na nieruchomości, dostępne na rynku wtórnym, gdyż ich cena może być niższa nawet o 40%. 

Ile zapłacisz za utrzymanie nieruchomości w Bułgarii?

Utrzymanie zarówno typowych mieszkań, jak i luksusowych willi w Bułgarii jest znacznie tańsze niż w Polsce. Co więcej, możesz podpisać umowę o zarządzaniu Twoją nieruchomością – koszt tej usługi wynosi od 4 do 10 euro za każdy metr kwadratowy rocznie. Ta kwota będzie obejmować:

  • usługę ochrony nieruchomości;
  • dostęp do strzeżonego parkingu;
  • remont na terenie obiektu;
  • zarządzanie zielenią i inne usługi.

Koszty mediów w Bułgarii są o 60-70% niższe w porównaniu do cen w Polsce.

Właściciele nieruchomości, którzy chcą zarabiać na wynajmie, mogą skorzystać z usług lokalnego zarządcy. Dzięki temu wydatek na zakup nieruchomości zwraca się szybciej.

Inwestycje w nieruchomości na bułgarskim wybrzeżu są opłacalne, ceny cechują się przystępnością. Nieruchomości w tym miejscu mają wiele zalet, z których podstawową jest niższa, w porównaniu do nieruchomości w innych europejskich kurortach, cena i możliwość wykorzystania zakupionych domów i mieszkań jako źródła pasywnego dochodu.

Dlatego nie krępuj się wybrać nieruchomość, która odpowiada Ci pod każdym względem, aby uzyskać dalsze zarobki przy wynajmie mieszkania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia