2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Napastnicy zaczęli strzelać w kierunku ofiar, krzycząc: “dawaj pieniądze, dawaj kasę”

PiszNapastnicy zaczęli strzelać w kierunku ofiar, krzycząc: "dawaj pieniądze, dawaj kasę"

Kilka miesięcy temu w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska doszło do zuchwałego rozboju z użyciem broni. Dwóch mężczyzn ukrytych za maskami napadło na dom, w którym mieszkali trzej bracia. Agresywni przestępcy, grożąc bronią pneumatyczną, domagali się gotówki.

reklama

Część swoich zamierzeń próbowali zrealizować poprzez brutalne uderzenia jednego z braci pięściami i kolbą pistoletu. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia, jednak opór i determinacja ofiar nie pozwoliła osiągnąć przestępcom zamierzonego celu.

“Dawaj pieniądze, dawaj kasę”

Sceny, które rozegrały się w jednym z domostw na terenie gminy Biała Piska, mogłyby posłużyć za scenariusz filmu akcji. O godzinie 22:00 dwóch mężczyzn w kominiarkach i czarnych ubraniach wtargnęło do domu zamieszkałego przez trzech braci. Uzbrojeni przestępcy zaczęli strzelać w kierunku ofiar, krzycząc: “dawaj pieniądze, dawaj kasę”.

reklama

Jeden z braci był bity kolbą broni i pięściami w głowę i klatkę piersiową. Taka presja miała spowodować osiągnięcie celu przez napastników, którzy chcieli wymusić wydanie pieniędzy.

Sprawcy zatrzymani

Bezpośrednio po zdarzeniu bracia zawiadomili policję. Policjanci kryminalni i operacyjni z Komendy Powiatowej Policji w Piszu natychmiast rozpoczęli intensywne działania, mające na celu zatrzymanie sprawców. Kilka godzin po napadzie, obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono i zabezpieczono broń pneumatyczną, która była kluczowym dowodem w sprawie.

Złodziejami okazali się 38-letni mieszkaniec Łomży i 23-letni mieszkaniec gminy Zambrów. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

reklama

Oczekiwany surowy wyrok

Akt oskarżenia przeciwko 23-latkowi i 38-latkowi trafił do sądu kilka dni temu. Grozi im teraz kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzy lata. Z powodu recydywy wyrok prawdopodobnie będzie surowy.

źródło: KPP Pisz

Narodowy Panel Badawczy – Twoja opinia ma znaczenie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
19 lipca 2023 13:39

Jakież uzasadnienie jest utrzymywania takich śmieci przy życiu? Nie dość że kosztują podatników, siedzą w więzieniu, otrzymują wszystkie dobra za darmo, to jeszcze nie ma żadnej gwarancji że po wyjściu znowu powtórzą swój wyczyn – zwłaszcza iż jest napisane że to recydywa. Karo śmierci wróć !

Polecane
Ogłoszenia