19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Czy sinice znów zepsują wakacje w Olsztynie? Oto co mówi Sanepid

OlsztynCzy sinice znów zepsują wakacje w Olsztynie? Oto co mówi Sanepid

Najnowsze informacje z Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Olsztynie zwiastują letnią przyjemność: kąpieliska są gotowe do przyjęcia gości. Jednak, o czym wielu nie wie, od ponad tygodnia obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na obu miejskich plażach.

reklama

Nieustępujące sinice stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia kąpielowiczów, a ich obecność sprawia, że plaże miejskie są obecnie nieprzystępne. Wielu turystów, nieświadomych aktualnej sytuacji, przyjeżdża na plażę tylko po to, aby na miejscu dowiedzieć się o obowiązującym zakazie.

OSiR, wraz z zespołem ratowników, bacznie obserwuje stan zanieczyszczenia i monitoruje sytuację. Współpracują również z lokalnym powiatowym sanepidem, który na bieżąco sprawdza jakość wody.

reklama

“Być może zmiana warunków atmosferycznych poprawi sytuację,” mówi dla Radia Olsztyn Małgorzata Przestrzelska z powiatowego sanepidu, sugerując, że pogoda mogłaby pomóc w zniwelowaniu obecnej ilości sinic.

Ostrzeżenie dotyczy obecnie tylko miejskich kąpielisk, ale sinice są już praktycznie w całym jeziorze Ukiel, co skłania sanepid do odradzania kąpieli w tym akwenie. Na szczęście, nie ma jeszcze sygnałów, że sinice pojawiają się w innych jeziorach w regionie.

Apelujemy do wszystkich planujących odwiedzić plaże w Olsztynie, aby śledzili najnowsze wiadomości i zawsze sprawdzali najświeższe informacje przed wyruszeniem na plażę. Bezpieczeństwo i zdrowie odwiedzających są najważniejsze.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
XD
18 lipca 2023 12:27

“OSiR bacznie obserwuje stan zanieczyszczenia i monitoruje sytuację.”

pływak
18 lipca 2023 23:37

czym dalej od plaży miejskiej, tym woda czystsza

Polecane