17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Jak wybrać zasłony i odświeżyć wnętrze swojego domu?

Materiał partneraJak wybrać zasłony i odświeżyć wnętrze swojego domu?

Wybór odpowiednich zasłon do swojego domu czy mieszkania jest bardzo ważny, zwłaszcza jeżeli chcemy odświeżyć jego wnętrze. Nowe zasłony mogą nadać pomieszczeniu nowy wygląd, podkreślić jego styl, wpłynąć na atmosferę oraz nadać mu niepowtarzalny charakter. Jak zatem wybrać zasłony i na co zwrócić uwagę?

reklama

Nowe zasłony dla Twojego domu – odśwież swoje wnętrze

Nowe zasłony w domu to odświeżenie wnętrza oraz stworzenie nowego klimatu. Nie zmieniamy ich często, dlatego wybór powinniśmy dobrze przemyśleć.

Warto zastanowić się, jakie zasłony będą pasować do naszego wnętrza, jaki styl nam się podoba oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Odpowiedzenie sobie na te kilka kluczowych pytań pozwoli nam łatwiej wybrać zasłony z wielu dostępnych w sklepach.

reklama

Wybór zasłon krok po kroku

Aby dobrze wybrać nowe zasłony, warto zwrócić uwagę na pewne czynniki. Oto kilka z nich:

Zdefiniuj swój styl

Zastanów się, czy preferujesz nowoczesne wnętrza, czy bardziej klasyczne. Może lubisz elegancję i szyk. Wybierają zasłony, warto kierować się pozostałymi elementami wystroju — powinny do siebie pasować. Pomocne mogą okazać się magazyny wnętrzarskie czy portale o dekorowaniu mieszkań.

Dokonaj dokładnych pomiarów

Przed zakupem zasłon ważne jest dokładne zmierzenie okien, do których mają być przeznaczone. Zrobienie błędnych pomiarów może skutkować tym, że zasłony nie będą pasować do okna – będą wić się po podłodze lub nie zasłonią całego okna. Aby zaoszczędzić sobie czas i pieniądze na dokonywanie poprawek krawieckich, warto poświęcić chwilę i starannie zmierzyć okna.

reklama

Wybierz odpowiedni materiał

Na rynku dostępne są zasłony lniane, jedwabne, bawełniane lub syntetyczne. Materiał będzie miał ważne znaczenie na wygląd zasłon oraz ich funkcjonalność. Przy wyborze odpowiedniego materiału, kieruj się także przepuszczalnością światła. Lekkie tkaniny będą świetnie rozpraszać naturalne światło, zaś grubsze – zapewnią prywatność oraz izolację termiczną.

Zwróć uwagę na wzory, kolory i tekstury

Jednolite kolory i minimalistyczne wzory będą świetnie współgrać z prostymi wnętrzami, natomiast wyraziste kolory i odważne tekstury świetnie sprawdzą się jako centralny punkt pomieszczenia. Graj z doborem koloru, kontrastem oraz wzorami. Dobrze dobrana, unikatowa zasłona, może być wspaniałą ozdobą Twojego wnętrza.

Przemyśl funkcjonalność

Przed dokonaniem wyboru zasłon, zastanów się również nad ich funkcjonalnością. Czy szukasz zasłon, które będą skutecznie chronić przed światłem i nagrzewaniem się pomieszczenia, czy mają być jedynie delikatnym dodatkiem lub ozdobą? W zależności od preferencji różnić się będzie wybór materiału oraz koloru.

Wybór zasłon – nadaj swojemu wnętrzu unikalny charakter

Zakup nowych zasłon do swojego wnętrza jest niezwykle ważny — trzeba go dobrze przemyśleć i kierować się tymi kilkoma wskazówkami. Odpowiednio dobrane zasłony mogą całkowicie odmienić nasze wnętrze. Warto wybrać takie, które będą pasować do naszego stylu oraz pomieszczenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane