fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejna dziura w ziemi zasypana piaskiem. Kiedy rozpocznie się budowa?

OlsztynKolejna dziura w ziemi zasypana piaskiem. Kiedy rozpocznie się budowa?

Inwestor z Trójmiasta, spółka INPRO, ma ambitne plany na przekształcenie terenu przy ulicy Głowackiego w Olsztynie. Chce, aby powstało powstało tu nowoczesne, otoczone zielenią osiedle mieszkaniowe.

reklama

W lokalizacji wcześniej znajdował się basen. Po jego wyburzeniu teren został sprzedany przez miasto.

Trudne początki

Początkowo na spółkę INPRO czekały drobne przeszkody. Pierwotnie, miejsce o którym mowa stanowiło kompleks sportowy z basenem.

reklama

Ze względu na brak środków na remont, miasto Olsztyn zdecydowało się sprzedać teren. Działka została kupiona przez spółkę INPRO w październiku 2021 roku. Proces ten nie był jednak łatwy – pierwszy przetarg nie powiódł się, a następne transakcje próbował zablokować niezadowolony inwestor. W końcu INPRO wygrało drugi przetarg, zapłaciło 13,1 mln zł i stało się właścicielem działki. Obiekt, który się tam mieścił, został zburzony.

Mieszkańcy protestują przeciwko krematorium w pobliżu domów

Wizja nowoczesnego osiedla

W przyszłości działka przy ulicy Głowackiego, ma to być miejscem, gdzie powstanie nowoczesne osiedle. Spółka INPRO planuje wykorzystać ten teren do stworzenia obiektu z mieszkaniami o różnych metrażach – od 28 do 110 m2. Mieszkańcy będą mieli dostęp do różnych udogodnień, takich jak ogrody (dla mieszkań na parterze), podziemne hale garażowe, przechowalnie i rowerownie. Deweloper zapewni również szeroki wachlarz środków bezpieczeństwa, takich jak wideodomofony, monitoring CCTV i czytniki tablic rejestracyjnych.

reklama

Tereny zielone

Planowane jest również ożywienie terenów zielonych wokół nowego osiedla. Deweloper zamierza odświeżyć otoczenie i przekształcić je w park dostępny dla wszystkich mieszkańców. Część tego planu obejmuje również plac zabaw dla dzieci oraz lokale usługowe o różnych powierzchniach. Pomimo obaw dotyczących pobliskich terenów podmokłych, deweloper zapewnia, że te obszary nie są częścią planowanej zabudowy. Budynki mieszkalne zostaną zbudowane na miejscu dawnego basenu.

UWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta

Kiedy rozpocznie się budowa?

Spółka INPRO, jako inwestor i deweloper, już podzieliła się swoimi wstępnymi planami co do terminu rozpoczęcia budowy. Według nich, budowa nowego osiedla przy ulicy Głowackiego ma się rozpocząć w latach 2024-2025. Chociaż może się to wydawać odległe, jest to raczej standardowy czas oczekiwania w branży deweloperskiej, szczególnie w przypadku tak dużych projektów.

źródło: własne, Gazeta Olsztyńska

reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Armagedon Biada
16 lipca 2023 04:04

Jakie osiedle jak tam wejdzie jeden blok, tak myślę. Place zabaw i park zieleni. To jak piszecie że bloki?

dis
17 lipca 2023 09:04

Metraż od 28m… to tyle ma moja piwnica…

Polecane
Ogłoszenia

Mieszkańcy protestują przeciwko krematorium w pobliżu domów

Rynek mieszkaniowy w Olsztynie: mniej mieszkań, ale więcej przestrzeni