1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpoczęła się rozbiórka basenu przy ul. Głowackiego

OlsztynRozpoczęła się rozbiórka basenu przy ul. Głowackiego

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe basenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie. Przed rokiem miasto sprzedało działkę, na której znajduje się basen i hala sportowa, za rekordową cenę 13,1 mln zł.

reklama

Działka, którą przed rokiem kupiła spółka z Gdańska, jest ogrodzona wysokim płotem. W czwartek robotnicy prowadzili prace rozbiórkowe dachu kompleksu sportowego, m.in. nad nieużywanym, dawnym basenem.

Zbudowany w 1967 roku basen przy ul. Głowackiego i sąsiadująca z nim bezpośrednio hala sportowa znajdują się w ścisłym centrum Olsztyna. Przed rokiem miasto Olsztyn uznało, że kompleks należałoby wyremontować, ale z braku środków na ten cel działkę z kompleksem sportowym wystawiono na sprzedaż. Cenę wywoławczą za 10,5 tys. mkw. ustalono na 9 mln zł.

reklama

Sprzedaż działki odbywała się z problemami – pierwszy nabywca nie wpłacił wylicytowanej kwoty. Ratusz ogłosił drugi przetarg, który pierwszy nabywca próbował zablokować. Ostatecznie przed rokiem miasto sprzedało działkę za 13,1 mln zł. Nabywcą okazał się gdański deweloper, spółka INPRO. Po wygraniu przetargu nabywca zapowiedział rozbiórkę starych obiektów sportowych. 

Największy olsztyński deweloper wstrzymuje się z nowymi inwestycjami. Teraz stawia na coś innego

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Babcia Gosia
10 listopada 2022 11:19

Jak wyliczyło OKO.press, od początku rządów PiS do końca 2020 roku, podmioty związane z o. Rydzykiem otrzymały z szeroko rozumianej państwowej kasy co najmniej 325 034 641 złotych.

Popularne

Największy olsztyński deweloper wstrzymuje się z nowymi inwestycjami. Teraz stawia na coś innego