fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młodzi wędkarze zatrzymani. Teraz odpowiedzą za swój wyczyn

OstródaMłodzi wędkarze zatrzymani. Teraz odpowiedzą za swój wyczyn

Dwóch mężczyzn w wieku 25 i 21 lat, zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej za nielegalny połów ryb na jeziorze Budwity w gminie Małdyty. Sprawa trafiła do sądu, a obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 8 lipca. Dyżurny Komisariatu Policji w Morągu został powiadomiony przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej o zatrzymaniu dwóch osób złapanych na gorącym uczynku na jeziorze Budwity.

Kłusownicy w rękach policji

Zatrzymani mężczyźni zostali przekazani interweniującym policjantom. W czasie przeszukania ujawniono różne gatunki ryb o łącznej wartości 291 złotych oraz sieci rybackie typu Wonton. To specyficzny typ sieci rybackiej, która często służy kłusownikom do łowienia znacznej liczby ryb jednocześnie.

reklama

Kara dla nieodpowiedzialnych wędkarzy

Nielegalny połów ryb jest poważnym przestępstwem. Ustawa o rybactwie śródlądowym za takie działania przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ochrona ryb i inne działania służące ochronie biologicznej zasobów wodnych mają na celu zapewnienie zrównoważonego i odpowiedzialnego rybactwa. Kłusownictwo zagraża tym celom, wpływając negatywnie na zdrowie i różnorodność biologiczną wodnych ekosystemów.

Bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły – jak zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo?

Nielegalny połów wiąże się z konsekwencjami

Zatrzymanie dwóch mężczyzn było możliwe dzięki determinacji i skuteczności Państwowej Straży Rybackiej w walce z kłusownictwem. Teraz sprawa znajduje się w rękach sądu, który wyda werdykt w sprawie prawdopodobnego przestępstwa.

reklama

Przypadek ten stanowi przypomnienie o konieczności przestrzegania prawa w zakresie rybactwa i ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo jest to ostrzeżenie dla potencjalnych kłusowników, że takie działania nie ujdą im na sucho.

źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
24 lipca 2023 16:29

Eugeniusz

Polecane
Ogłoszenia

Michał G. zranił dwóch nastolatków pod Galerią Warmińską. Nie przyznaje się do winy

Bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły – jak zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo?