7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Niewłaściwa jazda rowerem pod wpływem alkoholu kończy się surowymi karami – apel policji o rozwagę

Lidzbark WarmińskiNiewłaściwa jazda rowerem pod wpływem alkoholu kończy się surowymi karami - apel...

Jeżdżenie rowerem jest zdrowe, ale z krążącym alkoholem – niebezpiecznie. Ta twarda prawda nie dotarła do pewnego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który kierował jednośladem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

reklama

Wieczorem w sobotę 8 lipca 2023 r. policjanci patrolujący ulice Lidzbarka Warmińskiego zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Kierującym rowerem okazał się być 46-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami z policji, z ust mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia – w organizmie rowerzysty krążyło ponad promil alkoholu.

Rowerzysta za popełnione przewinienie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł. Rower, którym 46-latek poruszał się po drogach, został przekazany trzeźwej osobie wskazanej przez niego samego.

reklama

Wcześniej tego samego dnia, na drodze pomiędzy Łabnem, a Lidzbarkiem Warmińskim, został zauważony i skontrolowany 54-letni rowerzysta. Prowadzone przez niego badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie. Enkawudowany mieszkaniec Gminy Kiwity do domu musiał wracać pieszo. Jego rower został przekazany trzeźwej osobie, którą on sam wskazał. Jak poprzedni rowerzysta, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Zarówno służby mundurowe, jak i samorządy apelują do wszystkich rowerzystów o rozwagę podczas kierowania jednośladami. Niestety, w przypadku zderzenia z pojazdem mechanicznym, rowerzysta jest znacznie bardziej narażony na niebezpieczeństwo odniesienia poważnych obrażeń ciała, które mogą narazić na rozstrój zdrowia. Alkohol nie tylko zaburza postrzeganie rzeczywistości, utrudnia utrzymanie równowagi na jednośladzie, ale również zdecydowanie spowalnia czas reakcji, co w przypadku potencjalnych zagrożeń na drodze jest kluczowe dla bezpieczeństwa.

źródło: KPP Lidzbark Warmiński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia