22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Szlak rowerowy Warmińska Łynostrada w konkursie National Geographic

OlsztynSzlak rowerowy Warmińska Łynostrada w konkursie National Geographic

“Cuda Polski 2023” to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez National Geographic. Decyzje o tym, które z urokliwych miejsc naszego kraju zostaną uznane za wyjątkowe, podjęte zostaną w internetowym głosowaniu. Wybór spośród 48 nominowanych miejsc nie będzie łatwy – w plebiscycie znajdują się po trzy atrakcje z każdego z szesnastu województw Polski. Z Warmii i Mazur wytypowano m.in. Szlak rowerowy Warmińska Łynostrada.

reklama

Od ponad dwóch tygodni strona internetowa National Geographic umożliwia wyrażanie poparcia dla ulubionych lokalizacji w ramach konkursu “Cuda Polski 2023”. Wśród nominowanych miejsc znalazły się szlaki rowerowe, punkty widokowe, obszary naturalne, historyczne dzielnice i wiele więcej.

Polska jest wyjątkowa

Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler uważa, że Polska, z jej różnorodnością i bogactwem, jest naprawdę niezwykłym krajem. Działalność Cessanisa skupia się na odkrywaniu i promowaniu miejsc, które wyróżniają się swoją niebanalną urodą. Doceniane są szczególnie te, które przykuwają uwagę nie tylko za sprawą wyjątkowej architektury i bogatej historii, ale również takie, w które tchnięto nowe życie.

reklama

National Geographic Traveler zachwyca się naturalnym pięknem Polski, które regularnie prezentuje w swoim magazynie. Cessanis docenia także różnorodność kulturową kraju, odkrywając i promując interesujące festiwale oraz szlaki turystyczne.

Warmińska Łynostrada

Szlak rowerowy Warmińska Łynostrada to prawdziwa perła polskiego turystyki rowerowej. Rozciągający się na długości około 60 kilometrów szlak pozwala z bliska poznać malowniczą Warmię, oferując jednocześnie wyjątkowe widoki, których nie sposób doświadczyć podczas podróży samochodem.

Wędrując tą ścieżką rowerową, turysta ma możliwość zanurzyć się w piękne krajobrazy, którymi wyróżnia się region. Każdy kilometr trasy oferuje nową, niezapomnianą panoramę, która jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Własnoręczne doświadczenie tych scenerii, poczucie wiatru we włosach i słońca na skórze, daje możliwość bezpośredniego zetknięcia się z warmińskim klimatem.

reklama

Warmińska Łynostrada jest nie tylko szlakiem przyrodniczym, ale również kulturowym. Ten szlak to więcej niż tylko trasa do jazdy na rowerze. To podróż, która pozwala na pełne doświadczenie piękna, dziedzictwa i charakteru Warmii — jednego z najpiękniejszych regionów Polski.

Inne atrakcje województwa

Do głosowania w plebiscycie “Cuda Polski 2023” z województwa warmińsko-mazurskiego zgłoszone zostały również Samochodowy Szlak Kopernikowski, upamiętniający miejsca związane z życiem Mikołaja Kopernika, oraz Gołdap — miasto o najczystszym powietrzu w Polsce, gdzie funkcjonują przyciągające turystów z całego świata, czwarte co do wielkości w kraju Mazurskie Tężnie Solankowe.

Głosowanie

Możliwość oddawania głosów kończy się 16 lipca o północy. Każda osoba ma prawo do wyrażenia swojej opinii poprzez oddanie jednego głosu dziennie na konkretny obiekt. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 24 lipca. Wówczas dowiemy się, które miejsca zostały uznane za “Cuda Polski 2023”.

Głosy można oddać na stronie: http://bitly.pl/zk1zD

źródło: National Geographic Polska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane