4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

MPEC chce uruchomić olbrzymią farmę fotowoltaiczną

OlsztynMPEC chce uruchomić olbrzymią farmę fotowoltaiczną

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie planuje uruchomienie swojej farmy fotowoltaicznej. To krok, który ma na celu zwiększenie stabilności dostaw energii i znalezienie oszczędności w obliczu rosnących cen.

reklama

Poszukiwanie oszczędności

Gwałtowne zmiany na rynku energii, związane z rosnącymi cenami, zmusiły władze Olsztyna do poszukiwania alternatywnych i oszczędnych rozwiązań. Jednym z takich działań jest zbiorowy zakup energii przez kilkaset różnych podmiotów zrzeszonych w tzw. klastrze.

Jednak MPEC postanowiło iść o krok dalej i zdecydowało się na urządzenie swojej farmy fotowoltaicznej, która powstanie między bocznicą kolejową, ulicą Lubelską i granicą miasta. Głównym celem ustawienia farmy jest potrzeba przeciwdziałania zagrożeniom, wynikającym z zaistniałej sytuacji geopolitycznej.

reklama

Duża farma fotowoltaiczna

Farma fotowoltaiczna MPEC-u ma mieć moc większą niż 500 kW. Nowa instalacja będzie składała się z 480 sztuk modułów fotowoltaicznych polikrystalicznych. Szacuje się, że zainstalowane panele pokryją około 30 procent zapotrzebowania na energię elektryczną. Działanie to ma być kontynuacją inicjatyw ekologicznych w mieście. Podobną farmę ma już Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Niewykluczone, że o instalację będzie starać się także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia